13 Grudnia W Polsce

0
881

Opis: Przed świętami naszła mnie refleksja na temat grudniowych wydarzeń w 1970 i w 1981 roku kiedy to do strajkujących robotników otworzono ogień. Owocem tych przemyśleń jest ta właśnie piosenka. Moje pokolenie pamięta doskonale stan wojenny: kilometrowe kolejki po wszystko, kartki na cukier, mięso itp. Po 22-ej nie wolno było wychodzić z domu. W ciągu dnia trzeba było poruszać się w grupach 3 osobowych. Inne były kontrolowane. Sławne hasło: „powyżej trzech to banda”. To wielki dar że te święta możemy spędzić spokojnie…
Szczęśliwego Nowego Roku 2014 dla wszystkich tych, którzy cierpliwie wysłuchają do końca całej piosenki i poświecą te niecałe 4 minuty na chwile zadumy!!!

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=QAggKD81-f0[/youtube]


Stan Wojenny w Piosence: Stan Wojenny
stanwojennypiosenki
stanwojennypiosenki

Komentarze:

komentarzy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł10 Najważniejszych Pieśni Patriotycznych
Następny artykułDokument: Robotnicy ’80
Dariusz Matecki. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Kocham starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Interesuję się historią Polski, polityką, kinem i nowymi technologiami. Stronę prowadzę w wolnych chwilach, jeśli chcesz mi pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu "kontakt" w menu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ