Andrzej Garczarek

0
8514

Andrzej Garczarek Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 70-ych był jednym z autorów i wykonawców legendarnego magazynu radiowego Zgryz Macieja Zembatego. W 1981 roku brał udział w Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w gdańskiej hali „Oliwii”. Wykonał tam utwór pt. „Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał”.
W 1989 r. na antenie radiowej Trójki emitowane były pierwsze odcinki z trwającego blisko dziesięć lat cyklu autorskiego: Literacko-muzyczny kantor wymiany myśli i wrażeń. W 1994 r. otrzymał nagrodę im. Jonasza Kofty – za twórczość radiową.

Andrzej Garczarek Bard
Andrzej Garczarek Bard

Jest autorem wielu znanych piosenek i ballad: „Ballada o chłopcach z bazy Sokołowskiej”, „Stachuro, Stachuro – ty już idziesz górą”, „Taksówkarz z Pittsburga”, „Raskolnikow”. W swoim dorobku artystycznym ma także książki: „Ballady dla bliskich i dalekich”, „Spoko, spoko…”, „Andrzej Garczarek” oraz analogową płytę długogrającą pt. „Płyta” i kasetę magnetofonową „Szabadabada”. Niedawno ukazała się kompaktowa płyta, zawierająca na nowo nagrany materiał z całego dorobku artysty. Album nosi tytuł „Drelichowa”.

Piosenki Andrzeja Garczarka

Zapraszam do oglądnięcia klipów muzycznych z mojej playlisty:

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę piosenki pod odtwarzaczem).

Komentarze:

komentarzy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBartek Kalinowski
Następny artykułMaciej Zembaty

Kochamy starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Zainteresowania: historia Polski, polityka, kino i nowe technologie.
Jeśli chcesz pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu „kontakt” w menu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here