Boże Narodzenie w okresie II Wojny Światowej

0
651

Polskie święta w okresie II wojny światowej, zastanówmy się jak nasi rodacy, nasi dziadkowie spędzali święta Bożego Narodzenia w okresie tej strasznej wojny… Wyobraźmy sobie, że to dzisiaj my – jesteśmy wyrwali z rodzinnego domu, nie możemy śpiewać kolęd, nie mamy nawet kromki chleba a co dopiero suto zastawionego stołu, wyobraźmy sobie, że nie mamy pewności co przyniesie jutro, ciągły strach o bliskich, ciągły strach czy przeżyjemy kolejny dzień – taka była rzeczywistość tamtych czasów…

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=SPm1EQ7SEJ8[/youtube]

Prezentacja pochodzi z Koncertu Kolęd Patriotycznych „Bo nie ma łańcucha na wolnego ducha! Hej, kolęda, kolęda!”, który odbył się 15 stycznia 2012 roku w białostockim Kinie „TON”. Koncert zorganizowany został przez stowarzyszenie „Solidarni2010 Białystok”. Wykonawcy zaprezentowali autentyczne kolędy z lat 1863-1981 oraz, napisaną specjalnie na tę okazję, „Kolędę 2010″. Kolędy, przypisane danym epokom historycznym, poprzedzały wprowadzenia w postaci projekcji multimedialnych.

Swieta w Okresie II WS
Swieta w Okresie II WS

Komentarze:

komentarzy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPatriotyczne Kolędy
Następny artykułPatriotyczne Prezenty na Święta Bożego Narodzenia
Dariusz Matecki. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Kocham starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Interesuję się historią Polski, polityką, kinem i nowymi technologiami. Stronę prowadzę w wolnych chwilach, jeśli chcesz mi pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu "kontakt" w menu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ