Cyganie pod osłoną organizacji należących do przestępcy George’a Sorosa!

0
19388

Fundacja The Open Society Institute, należąca do amerykańskiego miliardera George’a Sorosa, zapewni wsparcie finansowe dla europejskich organizacji pozarządowych, które do dnia 15 marca br. opracują projekty, mające na celu poprawę sytuacji społecznej Romów w Unii Europejskiej, informuje comandir.com.

Co skłania miliardera do wspierania Romów? Różne organizacje filantropa mają na celu walkę z dyskryminacją Romów w całej Europie i poprawę ich statusu społecznego. Główny sztab przedsięwzięcia, który znajduje się na Węgrzech, będzie prowadzić monitoring w krajach, gdzie znajdują się większe skupiska cyganów. Najwięcej żyje ich w Rumunii – 1,8 mln osób … Uzyskają oni pomoc na szczeblach krajowych. Najbardziej interesujące jest to, że nie przewidziano ograniczenia środków w zakresie realizacji wyznaczonych celów.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ:

W strategii UE sama integracja Romów została opracowana w 2011 roku. Potem była słynna sprawa deportacji Romów z Francji. Ówczesny prezydent Sarkozy nakazał wydalić mieszkańców około 200 obozowisk romskich z powrotem do Rumunii i Bułgarii. Potem Komisja Europejska musiała zmagać się z zarzutami, dotyczącymi dyskryminacji obywateli zjednoczonej Europy.

Na przykład obecnie w Hiszpanii władze przyznają fundusze na aktywizację i zatrudnienie romskich kobiet. W UE opracowywane są projekty, które mają pomóc Romom w dostępie do medycyny, edukacji i mieszkań. W eliminowanie wykluczenia i walkę z defaworyzacją ma być zaangażowany także Kościół oraz media.

Jednak, zdaniem ekspertów, fundacja Sorosa w sumie realizuje swoje własne interesy. Miliarder prowadzi rozległe projekty biznesowe i wydaje się, że ma kontrole na wieloma funduszami UE. Organizowanie przez Sorosa ochrony różnych mniejszości etnicznych, seksualnych i religijnych, wiąże się z dążeniem do stworzenia wpływu na rządy w poszczególnych krajach.

Za: zmianynaziemi.pl

Prawie 70% Polaków darzy niechęcią Arabów i Romów! NIC DZIWNEGO!

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here