Czy Turcja właśnie wypowiedziała wojnę Syrii? Erdogan oświadczył, że turecka armia zakończy rządy Assada!

0
11929

Jak wynika z doniesień agencyjnych Turcja dokonuje obecnie inwazji na Syrię. Przyznają już to oficjalnie władze tego kraju z prezydentem Recepem Erdoganem. Dotychczas Turcy twierdzili, że wkraczają tylko w celu walki z Państwem Islamskim, teraz jednak właściwie sformułowano coś na kształt wypowiedzenia wojny Syrii.

Nie ma już wątpliwości, że Turcja nie powstrzyma się od okazji najechania pogrążonego w wojnie sąsiedniego państwa. Dotychczas Erdogan zadowalał się po prostu prowadzeniem walki z Kurdami i markowaniem ataków na ISIS, z którym po cichu robi interesy z ropą naftową.

„Wkroczyliśmy aby zakończyć panowanie tyrana Assada, który terroryzuje państwowym terrorem, a nie z żadnego innego powodu” – powiedział Recep Tayyip Erdogan. Jeśli słowa prezydenta Turcji można traktować poważnie, to będziemy mieć jeszcze większy bałagan na Bliskim Wschodzie, a kto wie czy nie będzie to miało potencjału nawet do rozpętania konfliktu globalnego.

„Dlaczego wkroczyliśmy? Nie mamy na oku syryjskiego terytorium. Problemem jest zwrócenie ziem ich prawowitym właścicielom. Jesteśmy tam po to aby zaprowadzić sprawiedliwość” – oświadczył Erdogan

ZOBACZ:

Izraelski oficer przyznaje: świat urządził w Syrii „poligon”. Testują broń i doktryny!

Problem w tym, że to może się bardzo niebezpiecznie rozwinąć, bo dzieje się to w momencie gdy wsparta przez Rosję syryjska armia zaczęła osiągać znaczące postępy powoli odzyskując niegdyś dwumilionowe miasto Aleppo.

Z najnowszych informacji pochodzących z MON Rosji wynika, że już prawie połowa miasta jest pod kontrolą syryjskich żołnierzy. I skoro w takim momencie miałby się w to wmieszać kraj należący do NATO, to możemy mieć wkrótce z tego powodu poważne problemy. Za: zmianynaziemi.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here