Do 2100 roku, islam stanie się największą religią świata!

1
12618

Raport przygotowany przez organizację Pew Research Center wskazuje, że choć chrześcijaństwo jest obecnie największą religią, to islam pozostaje najszybciej rozrastającą się religią na świecie. Wszystko za sprawą demografii i masowej migracji.

Amerykańska organizacja pozarządowa twierdzi, że w 2010 roku na całym świecie było około 2,2 miliarda chrześcijan (31% światowej populacji) i 1,6 miliarda muzułmanów (23% światowej populacji). Kobiety w islamie rodzą więcej dzieci niż w przypadku innych religii co sprawia, że liczba wyznawców rośnie w stosunkowo szybkim tempie. Istotnym czynnikiem są również masowe migracje muzułmańskich uchodźców do Ameryki Północnej i Europy – kraje uznawane dziś za chrześcijańskie mogą zostać w przyszłości zdominowane przez islam.

Pew Research Center przewiduje, że do 2050 roku liczba wyznawców islamu i chrześcijaństwa stanie się równa. Muzułmanie będą wtedy stanowić około 10% całkowitej liczby mieszkańców Europy. Zdaniem specjalistów, najpóźniej w 2100 roku islam stanie się największą religią świata.

Organizacja dokonała podobnych szacunków w 2015 roku. Wtedy stwierdzono, że islam przerośnie chrześcijaństwo pod względem liczby wyznawców do 2070 roku. Obecny raport wydaje się zatem nieco bardziej optymistyczny. Niektórzy komentatorzy zwracają jednak uwagę, że Pew Research Center powołuje się na nieaktualne dane z 2010 roku, a zatem nie uwzględniono np. ogromnej liczby obcokrajowców, którzy przybyli do nas z Afryki i Bliskiego Wschodu. Może się po prostu okazać, że islamizacja Europy postępuje znacznie szybciej niż mogłoby się wydawać.

Za: zmianynaziemi.pl

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here