Dokument: Chiny – Ekonomiczna Inwazja na Europę

0
7315

Dokument: Chiny – Ekonomiczna Inwazja na Europę. Luc Hermann i Paul Moreira pochylają się nad sprawą ekonomicznej inwazji Chin na Europę. Firmy z Państwa Środka coraz częściej zwyciężają w przetargach na zamówienia publiczne. Inwestują też w sektor przemysłowy, który zaczyna podupadać, i wykupują przedsiębiorstwa zmierzające ku bankructwu. Dokument pokaże, jaką cenę zapłacą obywatele Starego Kontynentu za taką działalność Chin.

ZOBACZ: Wywiad z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w dzienniku China Daily

W całej Europie chińskie firmy coraz częściej wygrywają przetargi na zamówienia publiczne, inwestują w podupadający sektor przemysłowy i wykupują bankrutujące przedsiębiorstwa. Dokument „Chiny – ekonomiczna inwazja na Europę” szuka odpowiedzi na pytanie jaką cenę przyjdzie za to zapłacić obywatelom Starego Kontynentu.

– Chiny – ekonomiczna inwazja na Europę / Quand la Chine delocalise en Europe (2012)

Komentarze:

komentarzy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFilm: System Putina
Następny artykułDokument: Grecja – Europejska Pięta Achillesa
Dariusz Matecki. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Kocham starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Interesuję się historią Polski, polityką, kinem i nowymi technologiami. Stronę prowadzę w wolnych chwilach, jeśli chcesz mi pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu "kontakt" w menu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here