Dokument: Grecja – Europejska Pięta Achillesa

0
297

Dokument: Grecja – Europejska Pięta Achillesa. Dokument opowiada o historii kryzysu gospodarczego w Grecji. Gdy kraj znalazł się na granicy bankructwa, Olivier Toscer przeprowadził analizę mechanizmów politycznych i finansowych. W ten sposób próbował odkryć, jak dług publiczny mógł urosnąć do 160% PKB. W latach 1974-2004 Europa miała okazję obserwować problemy ekonomiczne Grecji. Przez 20 lat kraj ten otrzymał w ramach pomocy ponad 80 miliardów, ale pieniądze zostały źle wykorzystane lub zdefraudowane. W 2009 roku grecki minister finansów postanowił podać do wiadomości prawdziwą kwotę zadłużenia kraju. Była ona dwukrotnie wyższa, niż można się było spodziewać.

Historia kryzysu gospodarczego w Grecji. Gdy Grecja stała na granicy bankructwa Olivier Toscer zaczął analizować mechanizmy polityczne i finansowe państwa, aby odkryć przyczynę powstania długu publicznego o wartości 160% PKB. Od 1974 do 2004 roku Europa z bliska przyglądała się greckim problemom.

– Grecja, europejska pięta Achillesa / Grece: Le talon D’achille de L’europe (2013)

Komentarze:

komentarzy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDokument: Chiny – Ekonomiczna Inwazja na Europę
Następny artykułFilm: Lista Pasażerów
Dariusz Matecki. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Kocham starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Interesuję się historią Polski, polityką, kinem i nowymi technologiami. Stronę prowadzę w wolnych chwilach, jeśli chcesz mi pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu "kontakt" w menu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ