Dokument: Grecja – Europejska Pięta Achillesa

0
699

Dokument: Grecja – Europejska Pięta Achillesa. Dokument opowiada o historii kryzysu gospodarczego w Grecji. Gdy kraj znalazł się na granicy bankructwa, Olivier Toscer przeprowadził analizę mechanizmów politycznych i finansowych. W ten sposób próbował odkryć, jak dług publiczny mógł urosnąć do 160% PKB. W latach 1974-2004 Europa miała okazję obserwować problemy ekonomiczne Grecji. Przez 20 lat kraj ten otrzymał w ramach pomocy ponad 80 miliardów, ale pieniądze zostały źle wykorzystane lub zdefraudowane. W 2009 roku grecki minister finansów postanowił podać do wiadomości prawdziwą kwotę zadłużenia kraju. Była ona dwukrotnie wyższa, niż można się było spodziewać.

Historia kryzysu gospodarczego w Grecji. Gdy Grecja stała na granicy bankructwa Olivier Toscer zaczął analizować mechanizmy polityczne i finansowe państwa, aby odkryć przyczynę powstania długu publicznego o wartości 160% PKB. Od 1974 do 2004 roku Europa z bliska przyglądała się greckim problemom.

– Grecja, europejska pięta Achillesa / Grece: Le talon D’achille de L’europe (2013)

Komentarze:

komentarzy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDokument: Chiny – Ekonomiczna Inwazja na Europę
Następny artykułFilm: Lista Pasażerów

Kochamy starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Zainteresowania: historia Polski, polityka, kino i nowe technologie.
Jeśli chcesz pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu „kontakt” w menu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here