Dokument: Inside the Koran

0
289

Inside the Koran – film dotyczący Koranu, świętej księgi Islamu. Dokument jest częścią serii filmów produkcji National Geographic, która poświęcona została zagadnieniom historyczno-religijnym. To obraz historii islamu, jego początki, przeobrażenia, wpływ innych światopoglądów na tę religię, naukę, sztukę i zasady społeczne. To również analiza współcześnie działających bodźców np. kultur afrykańskich. Twórcy filmu starają się obiektywnie wyjaśnić jak to możliwe, iż święta księga Muzułmanów jest niekiedy skrajnie interpretowana, w zależności od regionu świata i sytuacji polityczno-społecznej w danym miejscu.

Dlaczego w niektórych państwach muzułmańskich kobiety nie tylko noszą tzw. zachodnią modę, mają prawo jazdy, prowadzą własny biznes, a nawet zajmują się polityką, podczas gdy w innych, w myśl tych samych zasad Koranu, nie mogą bez zgody męża, ojca, czy brata zabrać głosu lub wyjść na ulicę, oczywiście jedynie w stroju całkowicie je zakrywającym. (opis za filmweb)

Komentarze:

komentarzy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDokument: Bank Rezerw Federalnych
Następny artykułFilm: „Prezydent” o Lechu Kaczyńskim
Dariusz Matecki. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Kocham starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Interesuję się historią Polski, polityką, kinem i nowymi technologiami. Stronę prowadzę w wolnych chwilach, jeśli chcesz mi pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu "kontakt" w menu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ