Dokument: Kto Rządzi w Unii Europejskiej

0
695

Dokument: Kto Rządzi w Unii Europejskiej. Ciekawy film pokazujący Unię Europejską od innej strony. Problem z którym świat się boryka od zamierzchłych czasów. Mianowicie ludzie, którzy lobbują. Wykorzystują swoje wpływy oraz pieniądze do kierowania polityką i gospodarką tak aby obowiązujące przepisy oraz różne ustawy sprzyjały pewnym indywidualnym interesom.
Znany problem już od czasów starożytnych: Kiedy władza na prawdę robi zmiany dla dobra ogółu obywateli a kiedy ogół obywateli traci na rzecz interesów ludzi, którzy mają wpływ na władzę.

Dokumentaliści podejmują temat lobbystów wywierających ogromny wpływ na brukselskich parlamentarzystów oraz elity rządzące. W stolicy Unii Europejskiej podejmowanych jest wiele niejasnych decyzji. Twórcy filmu zwracają uwagę widzów na poważny problem nieprzejrzystości europejskiej polityki.

Komentarze:

komentarzy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDokument: Przejadanie Ziemi
Następny artykułDokument: Bunt – Sprawa Litwinienki

Kochamy starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Zainteresowania: historia Polski, polityka, kino i nowe technologie.
Jeśli chcesz pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu „kontakt” w menu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here