Erdogan przypomina, że Unia Europejska musi zdecydować w październiku czy zniesie wizy dla Turków!

0
12751

Przywódca islamizującej się Turcji oświadczył wczoraj, że październik będzie mieć decydujący wpływ na dalsze relacje z Unią Europejską. Do końca tego miesiąca, zgodnie z dokumentem przyjętym miesiące temu, UE powinna wprowadzić ruch bezwizowy dla mieszkańców Turcji. Erdogan powiedział, że Bruksela musi wreszcie podjąć ostateczną decyzję.

Unia Europejska poddała się tureckiemu szantażowi i w zamian za wstrzymanie islamskiej inwazji zgodziła się znieść wizy dla Turcji i zapłacić kilka miliardów euro. Obiecano również rozmowy, dzięki którym kraj, w trybie przyspieszonym, będzie mógł stać się członkiem Unii. Z drugiej strony, europejskie władze przedstawiły warunki, których Erdogan w dalszym ciągu nie spełnił.

Prezydent Turcji jest bardzo niezadowolony z tego, że jego „walka z terroryzmem” uniemożliwia mu przyłączenie się do UE. Jednak 1 października ogłosił, że on spełnił już wszystkie żądania i teraz przyszedł czas na Europę. Do końca tego miesiąca ruch bezwizowy dla tureckich obywateli musi zostać zniesiony. W przeciwnym wypadku, Turcja najprawdopodobniej znów zacznie wysyłać na nasz kontynent tzw. uchodźców.

Unia Europejska jest w bardzo złej sytuacji. Bez względu na podjętą decyzję, Turcja i tak będzie ją islamizować. Dotychczas robiła to w ramach nielegalnej migracji, lecz gdy wizy zostaną zniesione, wszyscy mieszkańcy tego państwa będą mogli swobodnie podróżować po całej Europie samolotami pasażerskimi. Erdogan zapowiadał kilka miesięcy temu, że wszyscy uchodźcy żyjący w jego kraju, czyli ponad 3 miliony ludzi, otrzymają od niego tureckie obywatelstwo.

Za: zmianynaziemi.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here