Film: Dzieci Ireny Sendlerowej

0
293

Ekranizacja książki Anny Mieszkowskiej. Podczas II wojny światowej Irena Sendlerowa ratuje żydowskie dzieci.
Irena Sendler członkini „Żegoty”, polskiej organizacji do ratowania Żydów sponsorowanej przez Polski rząd i jedynej takiej organizacji w Europie uratowala z Warszawskiego Getta 2500 Zydowskich dzieci. Polska jest jedynym krajem w okupowanej Europe w którym za ratowanie Zydow grozila kara śmierci dla pomagajacego i całej jego rodziny. Szacuje się ze ok.50 000 Polakow zostało zamordowanych tylko za pomaganie Zydom.
Polska ma też najwięcej medali Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata a Polski rząd jako jedyny w Europie podjął jakieś kroki w kwestii ratowania Żydów od zagłady. To ze Polacy pomagali Zydom mimo kary śmierci i faktu ze miliony Polakow rowniez zginelo (Tylko w obozach koncentracyjnych smierc poniosło 1 146 000 Polakow ) świadczy o niespotykanym heroizmie Polskiej nacji w obliczu drugiej wojny światowej

Komentarze:

komentarzy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDokument: Jeszcze sie Polska o nas upomni
Następny artykułDokument: W drodze ku wolności
Dariusz Matecki. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Kocham starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Interesuję się historią Polski, polityką, kinem i nowymi technologiami. Stronę prowadzę w wolnych chwilach, jeśli chcesz mi pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu "kontakt" w menu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ