Film: Mgła

0
337

Pierwszy Polski film o katastrofie w Smoleńsku: „Mgła”
Mgła to polski film dokumentalny z 2011 roku zrealizowany przez Marię Dłużewską i Joannę Lichocką, wyprodukowany przez tygodnik „Gazeta Polska”. Opowiada o przygotowaniach do wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu, katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku i wydarzeniach do czasu pogrzebu pary prezydenckiej z perspektywy sześciu ówczesnych urzędników Kancelarii Prezydenta (Andrzej Duda, Adam Kwiatkowski, Jakub Opara, Jacek Sasin, Marcin Wierzchowski, Paweł Zołoteńki).

Wstęp muzyczny i motyw przewodni do filmu stanowi utwór religijny „Suplikacje, Święty Boże” zaaranżowany przez Michała Skarżyńskiego i wykonany przez Andrzeja Dziubka z grupy De Press.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDokument: Bitwa o Warszawę – Powstanie w ’44
Następny artykułFilm: Defilada Zwycięzców
Dariusz Matecki. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Kocham starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Interesuję się historią Polski, polityką, kinem i nowymi technologiami. Stronę prowadzę w wolnych chwilach, jeśli chcesz mi pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu "kontakt" w menu.