Film z 1935 roku: ABC miłości

0
469

ABC miłości – polski film fabularny z 1935 roku. Lekka komedia muzyczna z gwiazdami przedwojennego filmu i kabaretu.
Obsada: Maria Bogda – Helenka, Adolf Dymsza – Wincenty Poziomka, Basia Wywerkówna – Basia, Kazimierz Krukowski – aktor rewiowy Krupkowski, Konrad Tom – lowelas.

Fabuła: Wincenty Poziomka prowadzi szkołę rewiowo-filmową. Z trudem zarabia tym na życie, dorabiając sobie, pisze listy do narzeczonych. Pewnego dnia otrzymuje zawiadomienie, że w spadku dostał połowę sklepu. W sklepie zastaje śliczną pannę Helenkę i natychmiast się w niej zakochuje. Wkrótce dowiaduje się, że współwłaścicielką sklepu jest kilkuletnia Basia. Wincenty prowadzi sklep z artystycznym polotem, doprowadzając go do bankructwa. Cierpi z powodu miłości do pięknej panny Helenki oraz bezgranicznie uwielbia aktora rewiowego, Krupkowskiego. Tymczasem panna Helenka traci posadę. Poziomka proponuje jej pracę w swoim sklepie. Przedtem ratuje ją przed podstępnym lowelasem. Przez przypadek Basia zostaje zaangażowana do filmu. Wreszcie Helenka wyznaje Poziomce miłość, będą więc mogli się pobrać i wspólnie prowadzić sklep.

Powróć do działu: Filmy Przedwojenne

Komentarze:

komentarzy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFilm z 1933 roku: 10% dla mnie
Następny artykułFilm z 1931 roku: Dziesięciu Z Pawiaka

Kochamy starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Zainteresowania: historia Polski, polityka, kino i nowe technologie.
Jeśli chcesz pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu „kontakt” w menu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here