Film z 1935 roku: Manewry miłosne

0
158

Manewry miłosne czyli córka pułku – polski film fabularny (komedia romantyczna) z 1935 r.

Fabuła: Akcja filmu toczy się w stolicy fikcyjnego państwa Skumbria, a jej bohaterem jest porucznik pułku huzarów Niko Quanti, wolny ptak wieczory spędzający na zabawie. Rodzina chcąc zadbać o ciągłość rodu nakazuje mu ożenić się z baronową Kolmar. Główny bohater jednak jest zakochany w kobiecie poznanej na balu, tak więc do swej wybranej mu przez rodzinę narzeczonej jedzie niechętnie. Postanawia przebrać się za swego ordynansa, który zagra rolę porucznika. Podobnego podstępu użyła również sama baronowa, która w porę spostrzegła młodego porucznika.

Obsada: Tola Mankiewiczówna – baronowa Kolmar, Loda Halama – córka pułku, Aleksander Żabczyński – porucznik Niko – książę Quanti, Stanisław Sielański – ordynans porucznika Nika

Powróć do działu: Filmy Przedwojenne

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFilm z 1937 roku: Ułan Księcia Józefa
Następny artykułFilm z 1937 roku: Piętro wyżej
Dariusz Matecki. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Kocham starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Interesuję się historią Polski, polityką, kinem i nowymi technologiami. Stronę prowadzę w wolnych chwilach, jeśli chcesz mi pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu "kontakt" w menu.