Film z 1939 roku: Włóczęgi

0
225

Włóczęgi – polski film komediowy z 1939 r. w reżyserii Michała Waszyńskiego o perypetiach dwóch lwowskich baciarów – Szczepcia i Tońcia, którzy muszą się zająć osieroconą sąsiadką – Krysią. Sprawę komplikuje babcia Krysi – oschła baronowa Dorn (Stanisława Wysocka), która za wszelką cenę chce przygarnąć wnuczkę.
Jest to jeden z ostatnich filmów z udziałem Szczepka i Tońka – legendarnych lwowskich „batiarów”. Tytuł filmu Michała Waszyńskiego doskonale oddaje typ bohaterów, wykreowanych przez Henryka Vogelfangera i Kazimierza Wajdę. We „Włóczęgach” grają dwójkę ulicznych grajków o pustych kieszeniach i gołębim sercu.

Obsada: Henryk Vogelfanger – Tońko, Kazimierz Wajda – Szczepko i inni…

Powróć do działu: Filmy Przedwojenne

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFilm z 1934 roku: Czy Lucyna to dziewczyna
Następny artykułFilm z 1933 roku: Jego ekscelencja subiekt
Dariusz Matecki. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Kocham starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Interesuję się historią Polski, polityką, kinem i nowymi technologiami. Stronę prowadzę w wolnych chwilach, jeśli chcesz mi pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu "kontakt" w menu.