ISIS przeprowadziło krwawy zamach w Afganistanie – zginęło ponad 80 osób!

0
10743

Kabul, stolica Afganistanu, spłynął krwią. Według najnowszych szacunków w zamachu przeprowadzonym przez Państwo Islamskie zginęło ponad 80 osób, a co najmniej 200 zostało rannych. Głównym celem byli szyiccy wyznawcy islamu, czyli największy „konkurent” sunnitów.

Informacje o wykonawcach zamachu przekazała specjalna, terrorystyczna agencja prasowa Amaq, w formie internetowej wiadomości. Według nich, dwóch bojowników ISIS przygotowało ładunki wybuchowe, które następnie zdetonowało w silnie zapełnionym przez szyitów miejscu. Zbrodni dokonano na placu wypełnionym protestującymi muzułmanami.

Niezadowoleni Hazrowie (szyicki lud pochodzenia mongolskiego, najbiedniejsza mniejszość Afganistanu, a także najczęściej dyskryminowana – stanowi mniej niż 15 procent obywateli kraju) walczyli z rządem o przebieg linii energetycznych między Turkmenistanem oraz Kabulem. Chcieli by przebiegała przez silnie zaludnione przez Hazrów prowincje, jednak rząd nie zgadzał się na to, zwracając uwagę na czas i koszta.

Od ponad tygodnia każdego dnia dowiadujemy się o nowym zamachu. Tym razem media nie interesują się nim szczególnie mocno – wydarzył się za daleko, by brać go pod uwagę, dodatkowo w miejscu gdzie podobne zdarzenia są „normalne”. Miejmy nadzieję, że takiej transformacji mentalności nie odnotujemy w Europie.

Za: zmianynaziemi.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here