Kolejna fala podpaleń samochodów – władze w Szwecji są bezradne!

0
8727

Szwecja była dawniej bardzo spokojnym i bezpiecznym państwem, lecz dziś jest to miejsce, w którym popełniane przestępstwa stały się czymś zupełnie normalnym. Obecnie jednym z największych problemów jest regularne podpalanie samochodów, podczas gdy sprawcy swobodnie żyją sobie na wolności.

Do podpaleń dochodzi praktycznie cały czas. W nocy z soboty na niedzielę, służby musiały interweniować nawet kilkanaście razy w miastach na terenie całego kraju. Tylko w jednym przypadku, policja zatrzymała czterech 18-latków. Jest to wyjątkowa sytuacja, gdyż aresztowania w sprawie podpaleń są bardzo rzadkie.

Jak podaje Krajowa Rada Zapobiegania Przestępczości, w tym roku, licząc od stycznia do lipca, podpalono już ponad 2 tysiące pojazdów. Wydarzenia te najczęściej mają miejsce w Sztokholmie oraz Malmo – są to największe miasta w Szwecji.

ZOBACZ: Szwecja: Powstanie kolejny gigantyczny meczet!

Policja twierdzi, że badanie przestępstw tego typu jest bardzo trudne. Służby nie wiedzą kim tak naprawdę są podpalacze, nie mają żadnych podejrzanych osób i nie wiedzą w jakim miejscu może znów dojść do wykroczenia. Gdy funkcjonariusze wzywani są na miejsce, zastają jedynie płonące samochody.

Władze mówią jedynie o konieczności rozwiązania tej trudnej sytuacji. Co ciekawe, jak dotąd nikt nie wskazał jeszcze swoich podejrzeń na muzułmańskich uchodźców, choć jak wiadomo Szwecja jest obecnie najbardziej zislamizowanym państwem w Europie.

Za: zmianynaziemi.pl, źródła:
http://uk.reuters.com/article/uk-sweden-burningcars-idUKKCN10R1Q8
http://www.thelocal.se/20160817/how-sweden-plans-to-stop-cars-burning

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here