Maroko, w ramach walki z terroryzmem, zakazuje noszenia burki i nikabu!

1
13881

Władze Maroka, muzułmańskiego kraju z Afryki Północnej, podjęły zaskakującą decyzję. Lokalne media podają, że rząd zabronił sprowadzania, produkcji oraz sprzedaży burki i nikabu. Są to ubrania, które niemal całkowicie zakrywają twarz muzułmanek.

Informację na ten temat jako pierwszy podał portal Le360, który powołuje się na anonimowe źródło, powiązane z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. W poniedziałek, właściciele marokańskich sklepów w całym kraju mieli otrzymać nakaz wycofania burek i nikabu ze sprzedaży w ciągu 48 godzin. Rząd ma jednak zezwalać na noszenie hidżabu – zasłony, która nie zakrywa twarzy.

Ta niespodziewana decyzja ma mieć związek z zapewnieniem bezpieczeństwa w kraju. Stwierdzono, że stroje zakrywające całe ciało wraz z twarzą ułatwiają działania terrorystów. Przestępcy mieli już łamać prawo z pomocą tego specyficznego ubioru.

Około 98% mieszkańców Maroko wyznaje islam. Nie dziwi więc, że decyzja ta jest dla nich zaskakująca, choć część muzułmanów popiera ją tłumacząc, iż burka jest zupełnie obca tamtejszej kulturze. Niektórzy jednak wstrzymują się od komentarza, gdyż w dalszym ciagu nie ma oficjalnego potwierdzenia ze strony władz.

Za: http://zmianynaziemi.pl/

ZOBACZ:

Sondaż. Rdzenni Niemcy za zakazem noszenia burki i przeciwko zniesieniu wiz dla Turków

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here