Muzułmanin żąda zmian od FIFA. Chce zakazu znaku krzyża na boisku!

4
97449

Znany islamski duchowny z Arabii Saudyjskiej (którego profil społecznościowy obserwuje prawie 18 milionów osób) oburzył się, kiedy zobaczył filmy z różnych wydarzeń sportowych. Zniesmaczyły go gesty, jakie wykonują sportowcy po strzeleniu gola. Znak krzyża pokazywany na boisku lub bieżni, jest jego zdaniem niedopuszczalny i powinny zostać wprowadzone odpowiednie zakazy. 

Przekaz ten spotkał się zarówno z szerokim zrozumieniem i poparciem wśród wyznawców islamu jak i odporem ze strony chrześcijan: „Mohamed Salah i inni padają na kolana, żeby modlić się po zdobytej bramce i nikt ich za to nie karze. Zostaw sport tym, który się nim interesują.” — napisał jeden z kibiców.

„Widziałem w sieci filmy ze sportowcami. To byli lekkoatleci i piłkarze, którzy biegali, strzelali i robili znak krzyża na klatce piersiowej po wygranym meczu. Pytam więc: czy zasady FIFA na to pozwalają?” — napisał Mohammed al Arefe.

Religia w sporcie to bardzo delikatny i drażliwy temat. Nie tak dawno temu głośno było w mediach o Realu Madryt, który zgodził się usunąć krzyż z herbu na pamiątkach klubowych przeznaczonych dla kibiców z Bliskiego Wschodu. Czy nawet w sporcie widzimy objawy walki z chrześcijaństwem i postępującą islamizację?

Za: wpolityce.pl, reporters.pl

Komentarze:

komentarzy

4 KOMENTARZE

  1. Kibice – chrześcijanie winni się zjednoczyć, ogromną siłą są kibice zrzeszeni w klubach i powinni pokazać, że znak krzyża to jest nie tylko „coś” co można zlikwidować i wymazać, ale znak wiary. Polacy, w ogóle wszyscy chrześcijanie mogliby podczas meczów pokazywać co jest ważniejsze „znak krzyża” czy islamskie „pokłony:(„. Zjednoczmy się wszyscy razem i chociaż medialnie brońmy naszej wiary. Na znak protestu czyńmy znak krzyża razem z naszymi zawodnikami…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here