Na Morzu Śródziemnym, w ciągu jednego dnia, uratowano 6500 uchodźców!

0
12066

Poniedziałek był jednym z najbardziej pracowitych dni dla włoskiej straży przybrzeżnej w ostatnich latach. W ciągu 24 godzin, przy współpracy z organizacjami humanitarnymi i europejską agencją Frontex, przeprowadzono łącznie 40 operacji ratunkowych, które pozwoliły uratować około 6,5 tysiąca uchodźców na Morzu Śródziemnym.

Umowa między UE a Turcją pozwoliła tymczasowo wstrzymać napływ migrantów, ale dotyczy ona jedynie szlaku, który przebiega przez Morze Egejskie do Grecji. Drugi najbardziej aktywny szlak prowadzi przez Morze Śródziemne do Włoch. Uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu wykorzystują go aby przedostać się do Europy.

Wczorajszy dzień był rekordowy pod względem uratowanych ludzi. Przepełnione łodzie wyruszają w głąb morza na tyle, na ile jest to możliwe. Migranci mają nadzieję, że zostaną odnalezieni przez służby ratunkowe. W niedzielę w tym samym miejscu uratowano około 1,1 tysiąca osób.

Agencja ONZ zajmująca się migracją szacuje, że w tym roku do Włoch przybyło około 105 tysięcy uchodźców. Większość z nich wyrusza do Europy z libijskiego wybrzeża. Jednocześnie w tym samym roku na Morzu Śródziemnym utonęło ponad 3 tysiące ludzi. Włochy ratują i przyjmują do siebie kolejnych uchodźców, choć niczym nieograniczona migracja dramatycznie wpływa na sytuację w kraju. Za: zmianynaziemi.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here