Niebezpieczne nie tylko Rimini! Rzym jest opanowany przez afrykańskich imigrantów. Doszło do regularnych walk z policją!

2
6966

Do zdarzenia doszło na Placu Niepodległości w Rzymie. W okolicach skweru imigranci zorganizowali obóz. Ludzie używali hydrantu, zlokalizowanego przy pobliskim dworcu kolejowym Termini. Zdaniem „Lekarzy Bez Granic”, co najmniej trzynastu uchodźców zostało rannych.

Protestujący rzucali w funkcjonariuszy butlami z gazem, kamieniami i naprędce tworzonymi „koktajlami Mołotowa”. Policja przeciwko grupie, głównie Erytrejczyków, użyła armatek wodnych. Akcję usuwania koczowników rozpoczęto o świcie 24 sierpnia br. Obecnie sytuacja jest już opanowana.

ZOBACZ: Włosi przejęli statki z ponad 8,5 tysiącami migrantów! Płyną ku włoskim portom! Dlaczego ich nie zawrócili?

Wakacje we Włoszech? Polka zgwałcona przez czterech afrykańskich imigrantów… na oczach męża.

Lekarze bez Granic stwierdzili, że ucierpiało trzynaście osób, w tym starszy mężczyzna powalony na ziemię silnym strumieniem wody. Interwencja policji budzi jednak kontrowersje. Sprawa jest żywo komentowana we włoskich mediach. Obecnie trwa dochodzenie „w celu ustalenia wszelkich nieprawidłowości”. Wcześniej władze prowadziły rzekomo negocjacje z Erytrejczykami. Proponowano przybyszom skorzystanie z zakwaterowania mieszkaniowego oferowanego przez miasto Rzym

Przerażony ksiądz Paolo Lojudice twierdzi jednak, kwestia rozwiązania problemu budzi wątpliwości. Eksmisje przeprowadzono w trybie pilnym, a działania nie były poprzedzone pracą socjalną. W ogóle nie wzięto pod uwagę długotrwałego i skomplikowanego aspektu integracji uchodźców. Akcja ewakuacji ludzi przerodziła się w miejską wojnę i wywołała spory chaos.

Za: zmianynaziemi.pl

Komentarze:

komentarzy

2 KOMENTARZE

  1. […] Kolejne zamachy terrorystyczne w Hiszpanii i Francji spowodowały, że na ulice wyszły demonstracje przeciwko terroryzmowi, które tak jak w Barcelonie skupiały się przede wszystkim na… walce z „islamofobią”. We Włoszech odbyła się natomiast duża manifestacja przeciwko eksmitowaniu imigrantów z zajmowanych przez nich nielegalnie budynków, która zakończyła się starciami z policją i odstąpieniem włoskiego resortu spraw wewnętrznych od zarządzonych wcześniej czynności. Zobacz: Niebezpieczne nie tylko Rimini! Rzym jest opanowany przez afrykańskich imigrantów. Doszło do regu… […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here