ONZ ingeruje w nauczanie wiary katolickiej. Co z wolnością?

1
7579

Religia i nasze prywatne przekonania względem wiary to coś, co zawsze powinno pozostawać w sferze wolności i naszych preferencji. Tak też było przez wieki z czasowymi przerwami, tutaj możemy wymienić chociażby czasy średniowiecza i inkwizycji. Obecnie sytuacja ta może się powtórzyć i to za sprawą ONZ, czyli organizacji, która stoi na czele wolności i praw człowieka, przynajmniej teoretycznie, ponieważ w praktyce jest już znacznie gorzej. Dziś przyjrzymy się bliżej najbliższym planom ONZ względem religii i tego, co jest z nią związane.

Abstrahujemy tutaj od tego, że dziś we Francji czy innych krajach Zachodniej Europu Kościoły są burzone i palone na rzecz budowy meczetów. Abstrahujemy od tego, że religia bardzo często jest wykorzystywana przeciw samemu człowiekowi, dziś skupimy się na ONZ i religii jako tej, która jak najbardziej przysługuje każdemu, lecz jest również postrzegana w sposób czysto duchowy, bez żadnego skażenia ekstremizmem.

Nie dawno trzy agendy Organizacji Narodów Zjednoczonych poparły projekt zakładający a w zasadzie zmuszający Kościół i sam Watykan do zmiany stanowiska względem homoseksualizmu, in vitro czy też samej antykoncepcji, swoją drogą dokument opracował były ksiądz John Wijngaards, co tylko pokazuje ironię tej sytuacji oraz w pewnym sensie tragizm. Tutaj nie zagłębiajmy się w to czy słusznie ONZ ingeruje w te właśnie kwestie, ale spójrzmy szerzej na ten problem i pomyślmy, co będzie, gdy ONZ zacznie w przyszłości ingerować i w inne sfery naszego życia i naszych poglądów, z pewnością nie jest to optymistyczna wizja, ponieważ pachnie ona manipulacją i w jakimś stopniu zniewoleniem.

‘‘Uczeni z uniwersytetów na całym świecie twierdzą, że akt małżeński nie musi być otwarty na przekazywanie życia, ale ma też wiele innych celów do spełnienia, w tym osiągnięcie przyjemności, miłość, poczucie bezpieczeństwa i towarzyszenie drugiej osobie.’’ – John Wijngaards

Cała sprawa szybko wywołała oburzenie i niesmak pośród teologów całego świata, którzy bardzo często jawnie uważają, że ONZ przestaje być organizacją pro-ludzką a staje się pro-polityczną. Już od jakiegoś czasu możemy obserwować znaczny wzrost poziomu lobbingu na rzecz zmiany katolickiej etyki seksualnej. Dodatkowo całej sprawie sprzyja fakt, że na czele Watykanu zasiada obecnie osoba, która z teologią ma mało wspólnego, można rzec, że jest nie dokształcona a to tylko stanowi dodatkową wodę na młyn laickiej propagandy, a przynajmniej takie stanowisko zajmuje wielu dziennikarzy z Watykanu i całego świata.

Przy tej okazji można obrócić nieco całą sprawę i zastanowić się, dlaczego ONZ nie ingeruje w islam, nawołując do zmiany niektórych jego aspektów, jak chociażby mordowanie niewiernych. Czy nie jest to rażący problem, który obecnie zalewa Europę atakami terrorystycznymi i przemocą względem głównie kobiet? Czy ten problem nie jest dostrzegalny w ONZ? A może tam działają wybiórczo i na polecenie pewnych elit, które mają tajną agendę i realizują ją na naszych oczach już dziś? Takiej hipotezy nie możemy w żaden sposób wykluczyć, mało tego, z czasem wydaje się, że właśnie ta hipoteza nabiera najwięcej sensu, ponieważ tłumaczy obecną stagnację i bezsilność Europy względem realnych i prawdziwych zagrożeń.

Przy tej okazji nie można również zapomnieć o zaostrzaniu przepisów kosztem utraty swobód obywatelskich w wielu krajach świata, głównie w USA, Niemczech czy Francji, które to kraje stają nie mniej demokratyczne a bardziej dyktatorskie. Rozrost elektronicznego świata płatności tak by dzięki temu systemowi móc jeszcze bardziej kontrolować jednostkę a także mieć wgląd w zainteresowania, czy wydatki danej osoby. Dalej pozostaje już inwigilacja, infiltracja i rozrost machiny propagandy pod wodzą UE i mediów z głównego nurtu. Całość jawi się dość mrocznie, świat Orwela urzeczywistnia się na naszych oczach, mało tego, wielu kwestii sam Orwel nie przewidział, jego intelekt oraz wyobraźnia nie dorównywały współczesnym globalistom.

Artykuł za: zmianynaziemi.pl

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here