Pakistan: muzułmanie ucięli ręce chrześcijaninowi za odmowę przejścia na islam!

2
18087

We wschodnim Pakistanie, w Lahore muzułmanie obcięli chrześcijaninowi ręce za odmowę przejścia na islam i porzucenia chrześcijaństwa. 

Według Legal Evangelical Association Development (LEAD), organizacji chrześcijańskiej w Pakistanie, Aqeel Masih, który pracował na stacji benzynowej w Lahore, został porwany przez islamskich ekstremistów. Żądali od niego porzucenia chrześcijaństwa i przejścia na islam. Nie porzucił swojej wiary. Zbrodniarze ucięli mu za to obie ręce i porzucili na pewną śmierć. Cudem został uratowany przez miejscową ludność, która pospieszyła z pomocą.

Masih złożył pozew przeciwko ekstremistom. Kiedy pojawił się na posterunku policji w Ghalib Market, policja zabroniła mu kontaktów z mediami. Śledczy przedstawił dziennikarzom inną wersję wydarzeń; w której Masih nie został zaatakowany przez islamistów a utracił ręce w wyniku wypadku na kolei. Zarzucano mu również, że jest narkomanem.

To nie pierwszy raz kiedy muzułmańskie władze dyskryminują swoich chrześcijańskich obywateli, na łamach bloga publikowałem już między innymi artykuły:

Islamska Republika Pakistanu to państwo w południowej części Azji, położone nad Morzem Arabskim, ze stolicą w Islamabadzie. Wyznawcy islamu stanowią 96,4% ludności. Całkowita liczba chrześcijan to około 4,5 mln (2010 rok), co stanowi 2,45% mieszkańców tego kraju. Chrześcijanie są najczęściej prześladowaną mniejszością religijną, dotykają ich ataki zarówno ze strony państwa jak i zwykłych muzułmanów.

Za: christiantoday.com

Komentarze:

komentarzy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMariusz Pudzianowski o zamachach we Francji
Następny artykułŚlub gwałciciela z ofiarą? Tak się omija prawo w Turcji
Dariusz Matecki. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Kocham starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Interesuję się historią Polski, polityką, kinem i nowymi technologiami. Stronę prowadzę w wolnych chwilach, jeśli chcesz mi pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu "kontakt" w menu.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here