Partia Piratów będzie współrządzić Islandią? Zaskakujące wyniki wyborów…

0
4621

Islandia to kraj o silnych tradycjach wolnościowych. Niektórzy twierdzą, że ustrój tam panujący przypomina nieco anarcho-kapitalizm. Okazuje się, że buntowniczy obywatele tego pełnego wulkanów kraju mogą pójść jeszcze krok dalej…

Konserwatywna Partia Niepodległości (PN) wygrała przedterminowe wybory parlamentarne, które odbyły się w sobotę w Islandii – wskazują pierwsze, wstępne wyniki, po przeliczeniu jednej trzeciej części głosów. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Zielona Lewica (ZL) oraz Partia Piratów.

Centroprawicowa Partia Niepodległości (PN) uzyskała 30,6 proc. głosów, Zielona Lewica (ZL) 16 proc., a Partia Piratów uplasowała się na trzecim miejscu, zdobywając 13,3 proc. głosów. Centrowa Partia Postępowa (PP) uzyskała 10,5 proc. poparcia.

Warto przypomnieć niewygodną dla europejskiego establiszmentu politycznego, opowieść o tym jak Islandczycy poradzili sobie ze skorumpowanymi bankierami. Po prostu powsadzali ich do więzień. Dzięki temu otrząsnęli się z wielkiego kryzysu, co objawiło się na przykład tym, że kraj ten zrezygnował z ubiegania się o członkowstwo w Uni Europejskiej. Jednak o takich historiach nie usłyszy się w unijnych mainstreamowych mediach, które powielają tylko chamską propagandę UE.

Za: zmianynaziemi.pl, tvn24.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here