Piosenki o Gdańsku

0
5332

Piosenki o Gdańsku. Zbiór piosenek o pomorskim mieście Gdańsku, kolebce polskiej „Solidarności„. Gdańsk to miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły, nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Ośrodek gospodarki morskiej z dużym portem handlowym.

Gdańsk z 461 531 mieszkańcami zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności, a także szóste miejsce pod względem powierzchni – 261,96 km². Ośrodek aglomeracji gdańskiej. Wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto

Gdańsk
Gdańsk
.

Rozpoczynamy o PROJEKTu TRÓJZĄB: „MONTELANSINO„, tekst: Tomasz Jurgielewicz.

Big Cyc Zawsze Gdansk

WIZJA LOKALNA : TRÓJMIASTO

Z dumą prezentujemy Wizję Lokalną z polskiej stolicy północy – Trójmiasta. Raperzy z Gdańska, Gdyni i Sopotu solidarnie wzięli się do roboty – prezentujemy efekty współpracy!Organizacją produkcji zajął się Andrzej Salomon, Pióro, Joda oraz Paweł L. Na traku usłyszymy 15 raperów oraz 3 DJ-i. Za produkcję muzyczną odpowiedzialny jest Natz.

Tramwaje jak komety

eM – z festiwalu Yach Film w 2003 r.

Czerwone gitary – Historia jednej znajomości

Gdańsk 1850
Gdańsk 1850

Silver – Welcome Wrzeszcz

Jestem z Gdanska

PIOSENKA DLA GDAŃSKA – Orkiestra Dni Naszych

Lumpex 75 – Gdańsk

Kołysanka dla Gdańska

Tetragrammaton – Pewnego Razu na Traugutta

Komentarze:

komentarzy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPiosenki o Częstochowie
Następny artykułAdam Aston

Kochamy starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Zainteresowania: historia Polski, polityka, kino i nowe technologie.
Jeśli chcesz pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu „kontakt” w menu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here