Piosenki Polskiej Emigracji

1
4200

Piosenki polskiej powojennej emigracji osiadłej w Wielkiej Brytanii. Były to osoby, które postanowiły nie wracać do powojennej Polski z wielu powodów; mogły być prześladowane za swoje poglądy i pochodzenie, ich rodzinne miasta Lwów, Wilno, Grodno zostały przyłączone do Związku Radzieckiego, nie potrafiłyby się odnaleźć w Polsce opanowanej przez czerwoną zarazę.

Prym wśród powojennej emigracji wiodły takie osoby jak Marian Hemar, Feliks Konarski, Nina Oleńska, Renata Bogdańska, Jadwiga Czerwińska, Stanisław Pieczora, Stanisława Horwath, Maria Namysłowska, Włada Majewska, Zofia Terne, Weronika Bell, Jerzy Kropiwnicki.

Londyn Stolica Polski
Londyn Stolica Polski

W najbliższym czasie zamierzam stworzyć na tej stronie odrębny dział dotyczący polskiej satyry i muzyki okresu powojennego… aktualnie zbieram literaturę, publikacje i czas :)

Zapraszam do posłuchania piosenek, które pojawiały się na falach emigracyjnych rozgłośni…

Już niedługo więcej piosenek…

londynski

 


Zapraszam serdecznie do posłuchania: Piosenki Międzywojenne:

Piosenki Dwudziestolecia Międzywojennego
Piosenki Dwudziestolecia Międzywojennego

Komentarze:

komentarzy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHumorystyczne Filmy #1
Następny artykułZegar Zagłady zbliża się do końca.
Dariusz Matecki. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Kocham starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Interesuję się historią Polski, polityką, kinem i nowymi technologiami. Stronę prowadzę w wolnych chwilach, jeśli chcesz mi pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu "kontakt" w menu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here