„Polska nie będzie prowadziła polityki, która okazała się tragiczna na Zachodzie”

1
1842

– To jest wielki sukces obecnego rządu. Gdyby rząd koalicji PO-PSL inaczej zachował się we wrześniu 2015 roku, to pewnie i kłopotu by nie było – powiedział w programie „Gość Wiadomości” szef MSWiA Mariusz Błaszczak, komentując decyzje dotyczące migrantów.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w czwartek, że nie widzi przyszłości dla projektu relokacji uchodźców.

Min. Mariusz Błaszczak powiedział, że gdyby w wyborach w 2015 roku nie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, to dalej byłyby wykonywane polecenia płynące z Unii Europejskiej. – Nawet kosztem bezpieczeństwa Polski – podkreślał.

Premier Szydło do Węgrów: „Łączy nas przyjaźń i zrozumienie”

Narzucony mechanizm

– Kryzys migracyjny jest najpoważniejszą sprawą, jaka dotknęła Europę. Został on spowodowany przez nieodpowiedzialne działania niektórych liderów państw. Na przykład kanclerz Merkel wyraźnie zaprosiła tych ludzi do Niemiec. Kiedy okazało się, że tych ludzi przybyło bardzo wielu, wtedy pojawiła się koncepcja, jak podzielić się emigrantami, zwanymi uchodźcami z innymi państwami – komentował szef MSWiA.

Minister zaznaczał, że został w ten sposób narzucony mechanizm, który poprzedni rząd był gotowy przyjąć dbając o własne interesy, narażając w ten sposób bezpieczeństwo kraju.

– Życie ludzkie jest bezcenne. Oczywiście trzeba pomagać i my pomagamy, jesteśmy chrześcijanami. Rząd Polski pomaga, pomagamy na miejscu. Ta pomoc jest najlepiej zaadresowana, jest najbardziej efektywna – mówił Błaszczak.

W jego ocenie problem imigracyjny to problem wynikający z podejścia ideologicznego, efekt polityki i ideologii multikulturalizmu wdrażanej przez dziesiątki lat. – Polska nie będzie prowadziła takiej polityki, która okazała się tragiczną na zachodzie Europy – podsumował szef MSWiA.

Za: TVP.info

Premier Szydło: Europa musi powiedzieć stanowcze „nie” terrorystom

Komentarze:

komentarzy