Prezydent Islandii chciałby zakazać dodawania ananasa do pizzy

0
22539

Prezydent Islandii, Guðni Th. Jóhannesson zszokował opinie publiczną, kiedy postanowił zabrać głos w debacie, dotyczącej dodawania ananasa do pizzy i opowiedzieć się za jedną ze stron.

Guðni zagościł ostatnio w liceum w mieście Akureyri na północy kraju. Były nauczyciel rozmawiał z uczniami na temat historii szkoły oraz przybliżał im sylwetki absolwentów tej placówki, którzy odcisnęli swoje piętno na historii Islandii. Jak informuje lokalna strona informacyjna Visir, na końcu wizyty prezydent odpowiadał na pytania młodzieży.

Jóhannesson musiał zmierzyć się z różnego rodzaju pytaniami, m.in. jakiej angielskiej drużynie piłkarskiej kibicuje (okazało się, że jest to Manchester United). W pewnym momencie został poproszony o wyrażenie opinii na temat dodawania ananasa do pizzy. Guðni opowiedział się po stronie przeciwników, a wręcz poszedł krok dalej i stwierdził, że zakazałby takiego postępowania, gdyby tylko mógł samodzielnie przeforsować ustawę.

Aktualny prezydent Islandii cieszy się wysokim poparciem społecznym (siegającym obecnie nawet 97%). Ciekawe, czy jego stanowisko w tej sprawie, jakkolwiek wpłynie na sympatię wyborców. Za: zmianynaziemi.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here