Program 500 plus ściągnie do Polski setki tysięcy Ukraińców!?

7
24672

Chcąc sprawdzić ile zarabia się na Ukrainie wpisałem w Google frazę „średnie wynagrodzenie na Ukrainie”. Wyniki mnie zaskoczyły a jednocześnie przeraziły. Średnia pensja na Ukrainie jest najniższa w Europie, statystyczny Ukrainiec zarabia dziś 3633 hrywny, czyli równowartość 540 złotych. Pensja minimalna na Ukrainie to 1218 UAH, czyli ok. 180 zł. Dobra pensja w korporacji, w ukraińskiej stolicy to równowartość ok. 1200 zł, na prowincji zarabia się dwukrotnie mniej. Te dane są zatrważające, z jednej strony z powodu zwykłego, ludzkiego współczucia w stosunku do biednych ludzi, którzy pracując na pełen etat nie mogą zaspokoić swoich podstawowych potrzeb a z drugiej strony widzę realne zagrożenie wielką falą imigracji do Polski. Już dzisiaj w naszym kraju może przebywać do miliona Ukraińców, większość pracuje na czarno wykonując proste prace fizyczne albo opiekując się dziećmi bądź osobami starszymi.

Zagrożenia społeczne i ekonomiczne

Jako polski nacjonalista bardzo cenię sobie jednolitość etniczną Polski i nie chcę aby to się zmieniało, historia Europy wielokrotnie pokazywała, że w państwach, w których żyje mieszanka kulturowa bardzo często dochodzi do rozlewu krwi (konflikt w Jugosławii, ludobójstwo na Wołyniu, konflikt w Irlandii Północnej). Jako osoba, która w sferze gospodarki preferuje daleko posunięty liberalizm, jestem przeciwnikiem rozdawnictwa publicznych pieniędzy, a program 500 plus jest uosobieniem socjalizmu. Połączenie nacjonalizmu i umiłowania idei liberalnych musi łączyć się z wielkim oburzeniem na fakt, że program 500 plus będzie masowo wykorzystywany przez napływających do naszego kraju Ukraińców.

Z punktu widzenia polskiej gospodarki, dotychczasowa imigracja Ukraińców do Polski była względnie korzystna, tysiące tanich rąk do pracy umożliwiały polskim przedsiębiorcom rozwinięcie skrzydeł. Ukraińcy rzeczywiście harują w naszym kraju jak woły zarabiając tutaj kilkukrotnie większe pieniądze niż w swojej ojczyźnie. I tutaj pojawia się największy problem, wysłuchajcie słów wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej, Bartosza Marczuka:

https://www.youtube.com/watch?v=uVgs9aqrhp4

Program „Rodzina 500+” obejmie również cudzoziemców. Osoby z zagranicy, które legalnie mieszkają w Polsce z dziećmi, będą mogły składać wnioski o rządowe dofinansowanie 500 zł na dziecko. Wszyscy martwią się islamskimi imigrantami, którzy z masą dzieci przybędą do Polski i będą otrzymywać tysiące złotych z budżetu państwa. Jestem całkowitym przeciwnikiem przyjmowania islamistów w naszym kraju ale jednocześnie jestem optymistą i uważam, że imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu i tak będą z Polski uciekać do Niemiec czy Szwecji (tam będą otrzymywać o wiele większe pieniądze, jeśli w Polsce chociaż jeden islamista zgwałci polskie dziecko to poleje się krew w ośrodkach dla uchodźców). Obcokrajowcami, którzy będą korzystać ze świadczeń 500 plus będą w głównej mierze Ukraińcy. Jeśli średnia pensja na Ukrainie to 540 złotych miesięcznie a tutaj dostaną prawie tyle samo, za darmo, za każde dziecko, to będą masowo starać się wyemigrować do Polski aby korzystać z tych świadczeń socjalnych. I tak dotychczasową ciężką pracę Ukraińców w naszym kraju może zastąpić żerowanie na polskim socjalu na koszt polskiego podatnika.

Chcesz być Polakiem? Na Ukrainie to koszt 400 euro!

Kilka miesięcy temu wybuchła w Polsce spora afera związana ze zdjęciem studentów przybyłych z Ukrainy z banderowską flagą. Jak się okazało wielu z nich posiadało Kartę Polaka chociaż nie posiadali polskich korzeni a często nie potrafili po polsku sklecić nawet kilku zdań. Aby uzyskać Kartę Polaka wystarczy 400 euro. Ukraińskie urzędy dostarczają fałszywe dokumenty a polski konsul praktycznie w każdej sytuacji musi je zaakceptować. I tak banderowska hołota może uzyskać dokument potwierdzający przynależność do Narodu Polskiego. Posiadaczowi Karty przysługują uprawnienia wynikające z ustawy o Karcie Polaka, uchwalonej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 7 września 2007 roku, między innymi może bez opłat otrzymać wizę pobytową długoterminową, może podejmować na terenie Rzeczypospolitej Polskiej legalną pracę, może w Polsce korzystać z bezpłatnego systemu oświaty. Więcej o tym: Nacjonaliści ukraińscy kupują Karty Polaka

Wizja tego, że Ukraińcy wychowani w duchu nacjonalizmu ukraińskiego, gloryfikujący zbrodniarzy takich jak Bandera, mogą przyjechać do naszego kraju i pobierać świadczenia socjalne na ich dzieci jest dla mnie przerażająca. 

Nie potrafię zrozumieć stosunku Prawa i Sprawiedliwości do Ukrainy, polityka podlizywania się upadłemu państwu, które jest nastawione wyjątkowo antypolsko i gloryfikuje zbrodniarzy, którzy wymordowali tysiące Polaków… jest niezrozumiała. Skupiając całą uwagę na islamskich imigrantach być może nie zauważymy jak w ciągu kilku miesięcy Polska zostanie zalana falą imigrantów socjalnych z Ukrainy, wtedy będziecie sobie przypominać słowa osób, które już dzisiaj nawołują do opamiętania się!

banderagloryfikowanie
Morderca Polaków ukraińskim bohaterem narodowym.

Komentarze:

komentarzy