Rafał Trzaskowski chce łamać sumienia posłów PO, którzy zagłosowali przeciwko aborcji! Przypomina to najgorsze totalitaryzmy!

2
1601

Część posłów Nowoczesnej i Platform Obywatelskiej nie wzięła udziału w głosowaniu nad projektem komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”, widocznie jakieś podstawy moralne tlą się jeszcze w ich duszach i mieli świadomość, że popieranie ustawy dopuszczającej mordowanie polskie dzieci odbije się na ich poczuciu sumienia. Tę sytuację wykorzystało Prawo i Sprawiedliwość, 58 posłów tej partii (w tym Jarosław Kaczyński, Piotr Gliński, Ryszard Terlecki, Marek Kuchciński, Jarosław Gowin i Antoni Macierewicz) zagłosowali za tym aby toczyć dalsze prace nad tą ustawą w komisji sejmowej.

Podczas obu głosowań klub Platformy Obywatelskiej podzielił się – większość głosowała za skierowaniem do dalszych prac pierwszego z projektów i odrzuceniem drugiego. Fabisiak, Biernacki i Tomczak głosowali odwrotnie, głosowali za życiem – chcieli odrzucenia propozycji liberalizującej obecne prawo i dalszych prac nad projektem zaostrzającym obecne przepisy.

DYSCYPLINA PARTYJNA W SPRAWACH ŚWIATOPOGLĄDOWYCH

Sytuację po głosowaniu próbował ratować Rafał Trzaskowski (PO), tłumacząc, że część posłów Platformy Obywatelskiej wyłamała się z dyscypliny partyjnej zarządzonej przed głosowaniem. „W sprawie aborcji w klubie PO zarządzona była dyscyplina, niestety niektóre nasze koleżanki i koledzy ją złamali. Naszym obowiązkiem było pozwolić na pracę nad projektem broniącym praw kobiet. Obecnie Sejm będzie pracował tylko nad projektem »średniowiecznym«. To jest kompromis?” – napisał na Twitterze poseł.

WYNIKI GŁOSOWANIA: Pkt 15. porz. dzien. Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży:

Komentarze:

komentarzy