Rosja jest gotowa w każdej chwili wznowić operację militarną w Syrii!

0
3449

Rosja jest gotowa do ponownego rozmieszczenia swoich sił lądowych w Syrii w każdym momencie. Według źródeł irańskich Rosja zadeklarowała wsparcie militarnie Syrii w każdej chwili, o ile legalny rząd tego państwa wyrazi taką potrzebę.

Na tę chwilę rosyjskie siły specjalne mają być trzymane w gotowości do natychmiastowego rozmieszczenia w strefach najcięższych walk z terrorystami. Wszelakie aspekty techniczne planu zostały przygotowane przez Rosję, która wcieli je w życie po wydaniu rozporządzenia przez Władimira Putina. Prezydent Federacji Rosyjskiej nie ma jednak zamiaru robić tego wbrew woli Damaszku.

Rosyjskie dzienniki uzasadniają swoje nastawienie ponownie koniecznością objęcia ochroną chrześcijańskiej ludności Syrii w trakcie trwania operacji armii syryjskiej przeciwko organizacji terrorystycznej na północnym terenie miasta Hama.

W gazecie Izwiestija zapowiedziano, że w pierwszej kolejności w razie podjęcia akcji militarnej objęte ochroną zostaną osoby prześladowane na terenie miasta Mahradeh. Dziennik dodał, że w tej chwili terroryści są oblegani ze wszystkich stron przez armię Syrii i są na przegranych pozycjach, choć nadal są w stanie przyczynić się do śmierci ludności cywilnej.

Za: zmianynaziemi.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here