Rosja planuje przywrócić bazy wojskowe na Kubie i w Wietnamie!

0
4163

Artykuł za portalem: zmianynaziemi.pl: Rosyjskie Ministerstwo Obrony zaczyna poważnie zastanawiać się nad przywróceniem baz wojskowych na Kubie oraz w Wietnamie. Nikt nie ukrywa, że ma to związek z próbą osłabienia interesów państwa poza jego granicami. Jest to po prostu reakcja na obecne wydarzenia na świecie, w tym powstanie nowych amerykańskich baz w okolicach Rosji oraz wspieranie przez Zachód organizacji terrorystycznych.

Informację o możliwym przywróceniu baz wojskowych w Wietnamie oraz na Kubie podał zastępca Ministra Obrony Federacji Rosyjskiej oraz generał armii Nikołaj Pankow. Bez podawania szczegółów powiedział jedynie, że rosyjski rząd musi podejmować konkretne działania w związku z obecną sytuacją międzynarodową. Bazy wojskowe na Kubie i w Wietnamie funkcjonowały do 2002 roku.

Pomysł znalazł poparcie wśród innych polityków. Przykładowo Oleg Niłow, wiceszef partii politycznej Sprawiedliwa Rosja stwierdził, że należy podjąć walkę skoro język dyplomacji przestał być skutecznym narzędziem w rozwiązywaniu problemów. Swoje słowa skierował do organizacji Państwo Islamskie oraz krajów, które wspierają terrorystów.

W Syrii stacjonują obecnie zaawansowane systemy obrony powietrznej S-300 i S-400, które zabezpieczają syryjską armię przed prowokacyjnymi atakami Stanów Zjednoczonych. Personel wojskowy miał otrzymać polecenie aby strzelać do każdego, kto będzie stanowił zagrożenie dla syryjskich i rosyjskich sił lądowych. W piątek ratyfikowano również porozumienie, dzięki któremu siły zbrojne Rosji mogą stacjonować na terytorium Syrii bez jakichkolwiek ograniczeń.

Działania Rosji to nic innego jak reakcja obronna na agresywne posunięcia Stanów Zjednoczonych. Skoro Amerykanie mogą budować bazy wojskowe w dowolnym państwie na świecie, to dlaczego Rosja nie miałaby podejmować podobnych działań?

Za: zmianynaziemi.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here