Rosja zawieszona przez UEFA za skandaliczne zachowanie rosyjskich kibiców na Euro 2016!

0
1215

Dyskwalifikacja w zawieszeniu oraz 150 tysięcy euro do zapłacenia – to kara, jaką UEFA nałożyła na rosyjską federację za awanturę podczas meczu Sbornej z reprezentacją Anglii na Euro 2016. Za kiboli zabrały się też francuskie służby. „Policja rozpoczęła akcję ich zatrzymania” – poinformował minister spraw wewnętrznych Francji Bernard Cazeneuve.

Gdy prezydent Francji Francois Hollande oświadczył, że największe niebezpieczeństwo niosą polscy kibice, jasne stało się, że nie jest to realne zagrożenie tylko klasyczny przejaw popularnego obecnie na świecie antypolonizmu, który w przeciwieństwie do antysemityzmu uważany jest na zachodzie za coś pozytywnego. Tymczasem Polacy okazali się bardzo przyjaźni, a gigantyczne kłopoty zaczęli sprawiać pewni swej bezkarności chuligani z Rosji.

Sytuacja w Marsylii, jaka miała miejsce przed i po meczu Anglia – Rosja, była delikatnie mówiąc niebezpieczna. Hordy Rosjan zachowywały się tak jakby nie byli to kibice drużyny piłkarskiej, tylko żołnierze Armii Czerwonej zdobywający Francję. Oczywiście wiele można zrzucić na alkohol, ale gdy poczyta się relacje i zobaczy się nagrania tych ekscesów, jasne staje się, że Rosjanie robią we Francji takie samo spustoszenie jakie robili w Polsce przed czterema laty.

Tym razem jednak kibice „sbornej” posunęli się za daleko i sprawą zainteresowała się UEFA. Rosyjska federacja piłkarska została zawieszona w prawach członka UEFA, co jest równoznaczne z usunięciem Rosji z turnieju. Nałożono również karę pieniężną w wysokości 150 tysięcy euro. Wykonanie kary odłożono jednak w czasie, tak aby stanowiła groźbę dla niesubordynowanych i po prostu chamskich rosyjskich kibiców.

Drużyna zostanie wykluczona z turnieju jeśli na stadionie podczas meczu zespołu dojdzie do kolejnej awantury – informuje UEFA

Swego rodzaju skandalem jest też to, że francuska policja nie zatrzymała ani jednego awanturującego się Rosjanina za to aresztowano Brytyjczyków i obywateli Francji. Trzeba zrozumieć, że kraj ten czuje wielki kompleks w stosunku do Rosji, których chyba trwa od czasu nieudanej wyprawy na Moskwę Napoleona Bonaparte. Skutkiem tego Francuzi są rozkochani w Rosjanach, których najwyraźniej uważają za lepszych od innych.

Za: zmianynaziemi.pl, onet.pl

https://www.youtube.com/watch?v=IZxXrjC_65I

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here