Rosjanie przygotowują się do wojny nuklearnej – 40 milionów ludzi w ramach ćwiczeń znajdzie się w schronach

0
34000

Rosyjski rząd zapowiedział ogólnorosyjskie ćwiczenia obrony cywilnej. Ich rozmach jest zdumiewający, bo ma w nich wziąć udział aż 40 milionów obywateli Federacji Rosyjskiej. Mają one potrwać od 4 do 7 października.

Celem ma być przetestowanie zdolności umieszczenia ludzi w schronach przeciwatomowych. W wielkiej akcji wezmą udział rosyjskie służby. Wygląda to bardzo niepokojąco, bo Rosjanie przygotowują się na zwalczanie skutków ataków nuklearnych. W Moskwie rozstawiono stanowiska do dezynfekcji odzieży, a podczas alarmu ma zawyć jednocześnie aż 3000 syren. Zdolność umieszczenia w schronach dużej części populacji daje szanse na podźwigniecie się po teoretycznie dewastującym ataku.

Rosjanie muszą zakładać, że albo zostaną napadnięci przez NATO, albo mogą się narazić na atak po ich agresji. Nie ma innych wytłumaczeń dla takich ćwiczeń. Biorąc pod uwagę niedawną zmianę doktryny wojskowej Rosji, można się spodziewać nuklearnych ataków prewencyjnych na kraje, które rzekomo im zagrażają. Niestety na liście terytoriów do zniszczenia od jakiegoś czasu znajduje się przede wszystkim Polska, a pretekstem jest tak zwana tarcza antyrakietowa.

Trwające obecnie w Rosji ćwiczenia przed wojną atomową, mogą mieć za zadanie sprawdzenie, co można będzie zrobić gdyby NATO jednak postanowiło odpowiedzieć militarnie, zamiast wyrażając oburzenie poprzez noty dyplomatyczne. Wszystko to wskazuje, że sugestie analityków, wedle których październik 2016 zaskoczy nas jakimiś wydarzeniami, to nie tylko czcza gadanina i coś niepokojącego rzeczywiście ma miejsce, a czas jaki pozostał do wyborów w USA jest kluczowym dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Za: zmianynaziemi.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here