Setki uchodźców z Afryki przedarło się przez ogrodzenie do hiszpańskiej Ceuty!

1
14954

W piątek w godzinach porannych, niemal tysiąc afrykańskich uchodźców zaczęło szturmować wysokie ogrodzenie na granicy z Ceutą. Jest to hiszpańska eksklawa w Afryce Północnej, która dzieli wspólną granicę z Marokiem. Jest to drugi taki przypadek w tym roku, lecz tym razem, wielu migrantów zdołało przedostać się do Ceuty.

Lokalne władze twierdzą, że około 900 ludzi zbliżyło się do wysokiego ogrodzenia, wykończonego drutem kolczastym. Tym razem, niemal połowa z nich zdołała przejść na drugą stronę. Intruzi zostali zatrzymani przez służby porządkowe. Wielu uchodźców miało mocno pokaleczone ręce i nie tylko, lecz wśród nich panuje ogromna radość, że udało im się dotrzeć do Hiszpanii.

W pierwszej kolejności, uchodźcy zostali zabrani do lokalnego centrum, które zajmuje się przyznawaniem azylu. Otrzymali tam opiekę medyczną, lecz w chwili obecnej nie wiadomo jaki będzie ich dalszy los – czy będą mogli pójść do Europy, czy zostaną wydaleni do Maroka. Jednak uchodźcy zwykle otrzymują tam możliwość pozostania w Hiszpanii.

1 stycznia bieżącego roku, ponad tysiąc ludzi próbowało przekroczyć ogrodzenie, lecz wtedy tylko dwie osoby faktycznie przedostały się na drugą stronę. Szacuje się, że w 2016 roku do Ceuty i Melilli, dwóch hiszpańskich eksklaw, przybyło około tysiąc uchodźców. Nie jest to tak wysoka liczba, jak w przypadku migrantów, którzy regularnie przekraczają Morze Śródziemne.

Artykuł za: zmianynaziemi.pl

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here