Szwecja: jadł boczek przy muzułmanach, został skazany za „obraźliwe zachowanie”.

1
10839

Mężczyzna tłumaczy, że nie popełnił żadnego przestępstwa i twierdzi, że tylko chciał zjeść bekon. 53-letni Szwed z Sztokholmu został skazany za obraźliwe zachowanie, ponieważ konsumował bekon przed trzema kobietami w hidżabie w pociągu podmiejskim, donosi marsta.nu.

Według organów ścigania, człowieka demonstracyjnie przeżuwał wieprzowinę przed niewiastami, a potem siadał przy nich i chodził za nimi natrętnie. Incydent trwał zaledwie kilka minut. Mężczyzna miał też powiedzieć, że „nienawidzi muzułmanów i Murzynów”.

Szwed został oskarżony częściowo za obraźliwe zachowanie, a częściowo za podżeganie do nienawiści rasowej. W 2016 roku w kolejnych postepowaniach został jednak uniewinniony z braku dowodów. Nie zmienia to jednak faktu, że musi zapłacić 5 tys. koron za demonstracyjne jedzenie wieprzowiny i obraźliwie zachowanie. Ponadto, musi zrekompensować szkody, poniesione rzekomo przez muzułmanki, w wysokości 9 tys. koron.

Mężczyzna kategorycznie zaprzecza postawionym mu zarzutom. Prokuratora przejrzała taśmy monitoringu z wagonu pociągu i ustaliła, że mężczyzna podszedł do kobiet, aby przeprosić je, że ma zamiar jeść bekon i zapytać, czy nie będą czuć się tym urażone.

Za: zmianynaziemi.pl

Radykalizm od przedszkola! Belgia: muzułmańskie dzieci groziły niewierzącym dzieciom, udawały podcinanie gardła, recytowały wersety Koranu

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here