Szwedzki działacz antyrasistowski pobity przez muzułmanów! Powód: podobieństwo do Donalda Trumpa

0
19311

Wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA został negatywnie odebrany przede wszystkim przez muzułmańskich uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki. Wściekłość nachodźców można obserwować nie tylko w samych Stanach Zjednoczonych, gdzie publicznie nawoływano do zgwałcenia żony Trumpa, ale także w Europie.

W wielokulturowej Szwecji pobity został niedawno znany kucharz – muzułmańscy napastnicy uznali, że jest on niezwykle podobny do nowego amerykańskiego prezydenta.

Anders Vendel jest nie tylko znanym w Szwecji kucharzem i gwiazdą programu telewizyjnego pt.: „Walka Kucharzy”, ale także zagorzałym przeciwnikiem rasizmu. W sobotę w godzinach porannych, przebywał w jednej z restauracji typu fast food w Malmö. Niespodziewanie dwóch muzułmańskich napastników chwyciło go za ręce, podczas gdy trzeci zaczął go bić bez opamiętania. Po około 20 ciosach, Vendel upadł na ziemię, a agresorzy zaczęli kopać swoją ofiarę w głowę.

Mężczyzna trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami. Ma przede wszystkim złamany nos i kciuk, podbite oko oraz liczne siniaki. Informacja o napaści została potwierdzona przez policję w Malmö. Anders Vendel opisał szczegóły zdarzenia na swoim profilu na Facebooku, lecz niedługo potem wpis został usunięty.

Do mediów nie dotarła jednak informacja, czy sprawcy tego ataku zostali zatrzymani lub czy w ogóle będą poszukiwani. W przeszłości, głównie w Niemczech i Szwecji, wielokrotnie dochodziło do sytuacji, w których ofiary nie składały zeznań przeciwko agresywnym muzułmanom w obawie przed oskarżeniami o rasizm.

Za: zmianynaziemi.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here