Teatr Nie Teraz – Ballada o Wołyniu

0
1109

„Ballada o Wołyniu” wykorzystuje fabularne wątki legendarnej powieści Włodzimierza Odojewskiego „Zasypie wszystko, zawieje” (pierwsze wydanie w Instytucie Literackim w Paryżu w 1973 r.). W inscenizacji obecne są również stare pieśni – polskie i ukraińskie. Oś dramatyczna spektaklu to równolegle prowadzone losy trzech młodych kobiet, szykujących się na własne gody, które okażą się jednak nie czasem wesela, ale czasem śmierci.

Zderzenie udokumentowanych relacji świadków ludobójstwa z metafora teatralną, gdzie śmierć odbija się krwawą pożogą w oczach młodych kobiet, daje widzowi szansę na dotarcie do prawdy.

Reżyseria, scenariusz i scenografia: Tomasz A. Żak Występują: Agnieszka Rodzik, Ewa Tomasik, Magdalena

Strona internetowa: http://www.nieteraz.pl/realizacje-page/ballada-o-wolyniu/

Komentarze:

komentarzy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNie Zabijaj (1991) – [Katyń, Miednoje, Charków]
Następny artykułMuzyczne Interpretacje Wierszy Baczyńskiego
Dariusz Matecki. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Kocham starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Interesuję się historią Polski, polityką, kinem i nowymi technologiami. Stronę prowadzę w wolnych chwilach, jeśli chcesz mi pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu "kontakt" w menu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here