Terroryści dokonali zamachu w Paryżu przy wykorzystywaniu tras migracji do Europy!

0
12882

Osoby stojące za atakami 13 listopada w Paryżu, weszły na teren Europy podając się za migrantów, ujawniają węgierskie służby bezpieczeństwa.

Siedmiu z napastników, którzy zabili 130 osób, a ranili ponad 360, prześlizgnęło się przez granicę Węgier udając osoby uciekające przed wojną. W rzeczywistości mężczyźni ci byli ściśle zaangażowani w zaplanowanie i przeprowadzenie masakry. Co ciekawe, wielu podejrzanych urodziło się w Europie, a następnie, po radykalizacji udało się do Syrii, po czym wracali do Europy, udając azylantów.

Kilkoro z nich brało udział również w atakach w Brukseli w marcu ubiegłego roku, w których zginęły 32 osoby. Ujawnienie tych faktów zbiega się z odbywającym się referendum odnośnie przyjmowania migrantów. Kraj chce głosować przeciw przyjęciu prawie dwóch tysięcy azylantów. Viktor Orban, prawicowy lider na Węgrzech, wielokrotnie mówił o kryzysie migracyjnym, jednocześnie ostro krytykując politykę „otwartych drzwi” Angeli Merkel.

zamachowcy-z-paryza-merkel-655-1

W wywiadzie dla Sunday Times, wiceszef zwalczania terroru, Zsolt Bodnar, powiedział, że odkrycia dokonano po zbadaniu podejrzanych telefonów komórkowych. Ujawniono, że Abelhamid Abaaoud, belgijsko-marokański terrorysta, którego uśmiercono po atakach w Paryżu, wysyłał zwiadowców, by nakreślać drogę „migrantom”, w lipcu 2015 roku. Zwiadowca, Bilal C, wykorzystywał portale społecznościowe (Facebook, Whatsapp), by przesyłać raporty do Abaaouda i jego współpracowników.

Za: zmianynaziemi.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here