Trump: „przyjmować prześladowanych chrześcijańskich uchodźców!”

0
46205

Jak zdążyliśmy już zauważyć, nowy prezydent USA Donald Trump działa dokładnie na odwrót niż jego poprzednik, Barack Hussein Obama. Zmiany w polityce widać dosłownie na każdym kroku – szczególnie w kwestii uchodźców. Trump podpisał wczoraj dekret o tymczasowym zamknięciu granic dla migrantów z siedmiu muzułmańskich krajów, w tym z Syrii.

Stany Zjednoczone przez co najmniej 90 dni nie będą przyjmować żadnych uchodźców z Iraku, Iranu, Jemenu, Libii, Somalii, Sudanu i Syrii. W pierwszej kolejności, Trump chce opracować bardziej rygorystyczne badania kontrolne dla migrantów. Pozwoli to ograniczyć napływ terrorystów do USA, a tym samym powinno zmniejszyć ryzyko zamachu na terenie kraju.

ZOBACZ: Węgry szukają sprzymierzeńców w obronie prześladowanych chrześcijan. Pomoże Polska?

Donald Trump podjął jeszcze jedną, bardzo rozsądną decyzję. W wywiadzie dla CBN News ogłosił, że prześladowani chrześcijanie nie mają praktycznie żadnych szans aby uciec z kraju, w którym przebywają, podczas gdy muzułmanie, w tym terroryści, bez większych problemów mogą wyruszyć do innego państwa i prosić tam o azyl.

„Czy wiesz, że gdybyś był chrześcijaninem w Syrii, było to niemożliwe, a przynajmniej bardzo trudne aby dostać się do Stanów Zjednoczonych? Gdybyś był muzułmaninem, mógłbyś wejść, ale gdybyś był chrześcijaninem, było to niemal niemożliwe. […] Gwoli uczciwości, wszyscy byli prześladowani, ale oni odcinali głowy wszystkim, a najbardziej chrześcijanom.” – Donald Trump.

Prezydent USA ma zamiar segregować uchodźców i przyjmować w pierwszej kolejności wyznawców chrześcijaństwa, którzy są najbardziej narażeni na śmierć z rąk radykalnych islamistów. Jest to decyzja, której z całą pewnością nie podjąłby kryptomuzułmanin Barack Obama.

Jednocześnie należy spodziewać się jeszcze większej radykalizacji wśród przeciwników Trumpa, którzy wciąż nie potrafią pogodzić się z jego zwycięstwem w wyborach prezydenckich. Zgodnie z powiedzeniem: „demokracja demokracją, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie”.

Za: zmianynaziemi.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here