Ugięcie kolan przed Turcją! Erdoğan będzie ścigać swoich krytyków w Europie?

0
5711

Turecki dyktator pozwala sobie na coraz więcej i najwyraźniej traktuje już Europę jak swoje podwórko. Erdoğan dotychczas zwalczał dosłownie każdą krytykę pod swoim adresem w Turcji, lecz teraz rozprzestrzenił swoją działalność i próbuje uciczyć swoich przeciwników również na naszym kontynencie.

W czwartek ujawniona została wiadomość, jaką turecki konsulat w Rotterdamie rozsyłał do tureckich organizacji, funkcjonujących na terenie Holandii. Zgodnie z jej treścią, jeśli ktokolwiek będzie świadkiem obrażania prezydenta Erdoğana, powinien natychmiast zgłosić tę sprawę.

Władze Holandii nie ukrywały swojego zaskoczenia i oburzenia. Wygląda to tak jakby Europa została po prostu sprzedana Turcji a przywódca tego państwa mógł dowolnie oskarżać każdego, kto wypowie się na jego temat w negatywnym tonie, oraz domagać się wymierzenia kary.

W Holandii żyje około 400 tysięcy Turków. Ostatnio głośno mówi się również o sprawie niemieckiego komika, który w ostrych słowach zażartował sobie z Erdoğana. Tamtejsi prokuratorzy twierdzą, że otrzymali co najmniej 20 skarg przeciwko satyrykowi. Angela Merkel zgodziła się aby Jan Böhmermann odpowiadał za obrazę głowy obcego państwa, za co grozi mu do trzech lat więzienia lub kara pieniężna.

Wygląda więc na to że żołnierze Erdoğana, czyli tzw. uchodźcy, osiedlili się już w Europie i mają konkretną misję do spełnienia. Turcja może teraz zrobić dosłownie wszystko z nieposłusznymi władzami państw europejskich i wpływać na ich działania. Jeśli wznowienie islamskiej inwazji okaże się niewystarczające, agresywna Turcja może nawet zachęcić swoich rodaków do podporządkowania sobie Europy.

Za: zmianynaziemi.pl, źródło: Źródło: www.washingtonpost.com/

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here