HISTORIA REALIZACJI PIOSENKI
Dwa lata temu byłam na koncercie piosenki Powstańczej w Muzeum Powstania Warszawskiego, tam miałam okazje rozmawiać z panem Tymoteuszem Duchowskim ps „Motek” i od niego usłyszałam pierwszy raz o tej zapomnianej piosence. Rozmawialiśmy tez o tym, ze mało kto śpiewa tak jak to robiono dawniej, co dało mi do myślenia…
Od kilku lat istnieje Grupa Teatralna „Warszawiaki”, naszym celem jest właśnie wskrzeszanie tego co zapomniane! Pokazanie klimatu dawnej Warszawy… staramy się być alternatywą do nowoczesnych wykonań dawnych melodii i ich aktorskich interpretacji.
Nie zastanawiając się długo obiecałam „Motkowi”, że zrealizujemy tę piosenkę jak należy! Na skrawku papieru dostałam zapisany do niej tekst, mam tę karteczkę do dnia dzisiejszego. Z okazji 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego piosenka jest już gotowa!
Choć nie mieliśmy sponsorów i patronów medialnych…udało się!
Efekt oceńcie sami :)

Komentarze:

komentarzy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNWWC – Godzina „W” (KLIP)
Następny artykułLao Che – Barykada

Kochamy starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Zainteresowania: historia Polski, polityka, kino i nowe technologie.
Jeśli chcesz pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu „kontakt” w menu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here