Wielka Brytania: Gwałciciel z Somalii nie spodziewał się, iż gwałt może być karany

0
37524

31-letni Dahir Ibrahim już wcześniej został skazany za gwałt. W 2005 roku, po przybyciu z Somalii, dopuścił on się tego przestępstwa, a także pobicia na dwóch młodych kobietach w Birmingham. Nie został on jednak deportowany, a skazany na „zaledwie” 10 lat pozbawienia wolności (z możliwością wyjścia wcześniej), bez deportacji z Wielkiej Brytanii. Linia obrony była dosyć zaskakująca – wg prawnika Dahir, po przeżyciach w Somalii, nie spodziewał się, iż gwałt może być karany.

Jak widać, wyrok niczego go nie nauczył o kulturze i obyczajach w Europie, gdyż na przełomie września oraz października 2014 znów ruszył na łowy, gwałcąc kolejne dwie kobiety, zanim został ponownie aresztowany. Poszkodowanym pomogli przechodnie. Z początku przestępca zaprzeczał swojemu udziału w sprawie, lecz dzięki przeszukaniu jego domu przez policję, udało się zgromadzić szeroki materiał dowodowy – m.in. charakterystyczne ubrania, które zapamiętały ofiary (zarejestrowały je także kamery), jak również nóż.

SomaliaImigrant

Nie zapomniano także o badaniach DNA, ostatecznie potwierdzających winę Somalijczyka. Co ciekawe, linia obrony wyglądała identycznie – gwałty są w Somalii naturalne, przybysz nie spodziewał się, by w Europie było inaczej (mimo jednego już wyroku!). Szczęśliwie, gwałciciel ostatecznie trafił za kratki. Wyrok to oficjalnie dożywocie, choć po 10 latach ma prawo ubiegać się o mniejszy wymiar kary.

Za: http://zmianynaziemi.pl/

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here