Wojciech Cejrowski usunięty z Radia Koszalin za prawdę o współczesnej Ukrainie. Zakaz krytyki Ukrainy w publicznych mediach?

7
89735

AKTUALIZACJA 22/11/2016 – Wojciech Cejrowski pozostał w Radiu Koszalin! Całe szczęście nasze media jednak nie ugięły kolan pod krytyką Ukraińców.

______________________________________________

Do prokuratury trafiło zawiadomienie Związku Ukraińców w Polsce dotyczące znieważenia Ukraińców i nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym. Poszło o ostre, ale wyrwane z kontekstu słowa Wojciecha Cejrowskiego wygłoszone na antenie Radia Koszalin na temat filmu „Wołyń”.

Zawiadomienie do prokuratury złożył w imieniu ZUwP Piotr Tyma. Autorzy donosu twierdzą, że Wojciech Cejrowski na antenie Radia Koszalin publicznie znieważył Ukraińców i nawoływał do nienawiści na tle narodowościowym. Jako dowód przytoczono dwie wyrwane z kontekstu wypowiedzi publicysty i podróżnika, według których wszyscy Ukraińcy to „gwałciciele i rzeźnicy”. Sprawa odbiła się szerszym echem, bo pod naporem środowisk ukraińskich, stacja zdjęła program z anteny.

Jak napisano w zawiadomieniu, wypowiedzi Cejrowskiego „są obelżywe, urągające, uwłaczające godności człowieka, wyrażają pogardę wobec Ukraińców, poniżają ich w oczach opinii publicznej, a w konsekwencji znieważają osoby narodowości ukraińskiej z powodu ich przynależności narodowej”. Zarzucono mu też wzbudzanie wrogości i podtrzymywanie negatywnego nastawienia wobec Ukraińców, a tym samym publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

WIĘCEJ: 

Wojciech Cejrowski: „Ukraińcy to gwałciciele i rzeźnicy!”

Tyma chce, by prokuratura przesłuchała nie tylko Cejrowskiego, ale i prowadzącego audycję Andrzeja Rudnika. ZUwP zastrzegło, że chce by przedstawiciel Związku uczestniczył w przesłuchaniach.

Co nie spodobało się ZUwP? Otóż na antenie Radia Koszalin Wojciech Cejrowski komentował film „Wołyń” oraz to, jaki będzie miał on wpływ na stosunki polsko-ukraińskie.

– Ukraińcy to gwałciciele i rzeźnicy – stwierdził Cejrowski.

– Ale nie wszyscy oczywiście…– wtrącił Rudnik.

– Nie wiem tego czy nie wszyscy – odparł Cejrowski. – Jeżeli mój brat jest gwałcicielem i rzeźnikiem, a ja przez dziesiątki lat, po tym jak dokonano rzezi wołyńskiej, twierdzę cały czas, że on jest bohaterem, to to mnie czyni rzeźnikiem i gwałcicielem. Bo znaczy to, że mnie nie to przeszkadza, że on był rzeźnikiem i gwałcicielem. Liczy się dla mnie tylko to w jakiej sprawie gwałcił i rozrzynał ludzi. No więc na Pańskie pytanie „czy wszyscy Ukraińcy?” stwierdzam, że wszyscywyjaśnił.

Za: pch24.pl, źródło: kresy.pl

Cejrowski: Kaczyński głupio gada w kontekście aborcji! Feministki postulują aby kobieta mogła ROZSZARPAĆ dziecko we własnym łonie!

Komentarze:

komentarzy