Zatrzymanie studentów sprzeciwiających się rządom PO

1
283

Szczecin, 17-06-2014. Oto jaką mamy w Polsce demokrację. Zatrzymanie grupki studentów i członków stowarzyszeń katolickich przez uzbrojony w „shotguny” oddział policji. Zaznaczę, że studentów nie wznoszących wulgarnych haseł, niczego nie dewastujących, nie blokujących ulic – chcących wyrazić swój sprzeciw wobec rządów Platformy Obywatelskiej. Władza musi stosować przemoc i budzić strach poprzez policję uzbrojoną po zęby żeby pokazać siłę wobec młodzieży, której nie podoba się łamanie prawa przez piastujących konstytucyjne urzędy polityków Platformy.

W zgromadzeniu uczestniczyło może 150 osób a policji było prawie 50 funkcjonariuszy, około 10 radiowozów, wóz obserwacyjny i chyba z 5 kamer plus tajniacy – czy w normalnym kraju tak wygląda konstytucyjna wolność pokojowych zgromadzeń ? Czy przypadkiem ktoś nie narusza naszych praw obywatelskich ?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNa kwaterze
Następny artykułJacek Kaczmarski
Dariusz Matecki. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Kocham starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Interesuję się historią Polski, polityką, kinem i nowymi technologiami. Stronę prowadzę w wolnych chwilach, jeśli chcesz mi pomóc czy opublikować swój artykuł zapraszam do działu "kontakt" w menu.
  • Johny

    Nie samych policjantów trzeba tutaj winić – a tych, którzy im wydają polecenia. Chyba oczywiste, że skoro na oddolnie organizowane wydarzenie, tylko na podstawie skrzyknięcia się na facebooku przyjeżdża kilkanaście radiowozów pełnych policjantów i spisują wszystkich jak leci, trzymając broń przy spokojnych ludziach to muszą nawet przez Internet rozpracowywać środowiska związane z Ruchem Narodowym, PiSem, Gazetą Polską – ogólnie antyrządowe – a tutaj rodzi się pytanie czy przypadkiem nie trąci to dyktaturą i czy nie trzeba zobaczyć czy policja nie wykonuje poleceń politycznych… ?