ZNOWU ATAK! Niemcy: imigrant z Syrii zabił maczetą kobietę w ciąży i ranił dwie osoby!

3
32533

Do kolejnego krwawego zamachu doszło w miejscowości Reutlingen na południu Niemiec, gdzie 21 – letni azylant pochodzący z Syrii, zaatakował kilka osób maczetą. W wyniku obrażeń zmarła jedna kobieta. Dwie pozostałe osoby są poważnie ranne. Policja zatrzymała sprawcę, który został już przewieziony do aresztu. Póki co nie wiadomo jaki był motyw zamachowca.

Ostatnie dni to dla mieszkańców Europy Zachodniej niezwykle niebezpieczny czas. Po straszliwej tragedii w Nicei, ataku nożownika w Wurzburgu oraz strzelaninie w Monachium, chwile grozy przeżyli mieszkańcy miasta Reutlingen. W niedzielę po południu doszło tam do krwawego ataku, którego dokonał 21 – letni Syryjczyk.

Mężczyzna rzucił się na kobietę pracującą w jednym z punktów gastronomicznych, w których sprzedawano m.in. kebaby. Syryjczyk ranił także dwie inne osoby, które wymagają hospitalizacji, ale ich życiu prawdopodobnie nie zagraża niebezpieczeństwo. Z informacji, które przekazała miejscowa policja wynika, że zamachowiec został schwytany i przewieziony na komisariat policji. Póki co nie są znane motywy mężczyzny. Trudno także zweryfikować, czy przeprowadzony atak był islamskim zamachem terrorystycznym czy jedynie atakiem szaleńca.

Według informacji podanych przez świadków zdarzenia wynika, że mężczyzna zachowywał się bardzo dziwnie, wymachując maczetą. Niemiecki „Bild” pisze również, że zamachowiec biegał za policyjnym radiowozem.

Rzecznik policji ujawnił, że Syryjczyk wystąpił w Niemczech o azyl. Powiedział też, nie podając szczegółów, że w przeszłości mężczyzna był zamieszany w incydenty, w których inni ludzie odnieśli obrażenia.

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

3 KOMENTARZE

  1. […] Do tragedii doszło późnym popołudniem w Reutlingen w Badenii – Wirtembergii. Uzbrojony w maczetę 21-letni, który ją zaatakował pracował razem z nią w lokalu z kebabami. Był imigrantem z Syrii ubiegającym się o azyl. Mężczyzna był znany policji. Według niemieckich śledczych, sprawy nie można kwalifikować jako czynu o charakterze terrorystycznym. Więcej: ZNOWU ATAK! Niemcy: imigrant z Syrii zabił maczetą kobietę w ciąży i ranił dwie osoby! […]

  2. […] Do tragedii doszło późnym popołudniem w Reutlingen w Badenii – Wirtembergii. Uzbrojony w maczetę 21-letni, który ją zaatakował pracował razem z nią w lokalu z kebabami. Był imigrantem z Syrii ubiegającym się o azyl. Mężczyzna był znany policji. Według niemieckich śledczych, sprawy nie można kwalifikować jako czynu o charakterze terrorystycznym. Więcej: ZNOWU ATAK! Niemcy: imigrant z Syrii zabił maczetą kobietę w ciąży i ranił dwie osoby! […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here