w ,

🔴 UWAGA! Trump odmawia uczczenia ramadanu. Zerwał z ponad 20-letnią tradycją.

Donald Trump zrywa z tradycją uroczystego świętowania zakończenia ramadanu, przez ostatnie 20 lat prezydenci Stanów Zjednoczonych wydawali oficjalną kolację na cześć zakończenia ramadanu. Zamiast brać udział w obrządkach obcej kulturowo religii, para prezydencka wzięła udział w weselu sekretarza skarbu Steve’a Munchina.

Ramadan to dziewiąty miesiąc kalendarza muzułmańskiego. Dla muzułmanów jest święty, gdyż według ich wierzeń w tym miesiącu rozpoczęło się objawianie Koranu – archanioł Gabriel (arab. Dżibril) ukazał się Mahometowi, przekazując kilka wersów przyszłej świętej księgi islamu. Pierwszy uroczysty iftar w Białym Domu miał miejsce w 1805 roku, kiedy to prezydent Thomas Jefferson gościł ambasadora Tunezji. Obecna tradycja kultywowana była od 1996 roku kiedy to ówczesna pierwsza dama Hillary Clinton gościła w Białym Domu 150 osób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tomasz Jaskóła: „Donald Trump jako pierwszą stolicę europejską odwiedza Warszawę, to mocne zwycięstwo polityki zagranicznej RP!”

https://www.youtube.com/watch?v=G90pd9rmp7U&index=1&t=1s&list=PL8eOhyrXvI-tddrqXjk9SlwCpChJXRzbt

Iftar to pierwszy posiłek, który spożywa muzułmanin po zachodzie słońca w okresie postu ramadanu. Iftar jest jednym z religijnych elementów obchodzenia ramadanu, posiłek często jest spożywany razem z innymi ludźmi po modlitwie o zachodzie słońca (maghrib). Jest to również pierwszy posiłek muzułmanina w okresie ramadanu, spożywany od porannego posiłku przed wschodem słońca, suhur. W ciągu całego dnia (od wschodu do zachodu słońca) muzułmanin powinien powstrzymać się m.in od jedzenia, picia oraz kontaktów seksualnych (saum).

Prezydent George W. Bush wydawał uroczyste kolacje każdego roku przez dwie kadencje, nawet tuż po zamach terrorystycznym na World Trade Center. Mówił wówczas, że Stany Zjednoczone walczą z terroryzmem a nie z islamem.

Uważam, że bardzo dobrze, że lider największego mocarstwa świata przeciwstawia się (chociażby symbolicznie) religii niosącej terror i prześladowanie. Religii będącej de facto totalitarnym systemem politycznym.

ZOBACZ: Donald Trump ostrzega przed podróżami do Paryża sugerując, że to już „Paristan”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Liroy-Marzec do Zachodu: Kolonizowaliście, napadaliście ludzi, mordowaliście ich!

BULWERSUJĄCE! W Warszawie imigranci atakują i grożą starszemu Polakowi! Czują się bezkarni!