w , , ,

100 km od Szczecina zatrzymano dżihadystę gwałciciela podejrzanego o zbrodnie wojenne!

Niemiecka policja zatrzymała 31-letniego Syryjczyka podejrzanego o przynależność do Państwa Islamskiego oraz gwałt na kobiecie, która chciała uciec z terenów zajętych przez dżihadystów z Syrii. Mężczyzna podawał się za uchodźcę.

Do zatrzymania Akrama A. doszło w miejscowości Greifswald w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie – oświadczyło we wtorek biuro prokuratora generalnego. Miejscowość ta jest oddalona o około 100 kilometrów od Szczecina. Żyje tam bardzo wielu Polaków, w tym studentów Erasmusa.

Śledczy uważają, że mężczyzna był członkiem oddziału pilnującego punktu kontrolnego w Syrii, na którym zatrzymywano ludzi próbujących uciec z terenów zajmowanych przez dżihadystów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Zwabił do domu

Na początku 2016 roku Akram A. miał zatrzymać kobietę, która chciała uciec z trójką dzieci. „Pod pretekstem załatwienia rzekomego pozwolenia na opuszczenie strefy podejrzany zwabił kobietę do domu i tam miał zgwałcić” – napisano w oświadczeniu prokuratury. Podkreślono, że jest to traktowane jako zbrodnia wojenna. W środę Syryjczyk trafi przed sąd, który zdecyduje, czy mężczyzna trafi do aresztu.

Obecnie prokuratura federalna prowadzi około tuzina dochodzeń w sprawie domniemanych zbrodni wojennych popełnionych w Iraku i Syrii przez podejrzanych o przynależność do organizacji islamskich ekstremistów.

W lipcu ubiegłego roku niemiecki sąd skazał na dwa lata więzienia dżihadystę, który pozował do zdjęć z wbitymi na pal głowami syryjskich żołnierzy. Mężczyzna przybył do Niemiec, wmieszawszy się w falę uchodźców.

Za: TVP.INFO

https://www.youtube.com/watch?v=iXtD2mHfPdI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

„Gazeta Wyborcza” ZNOWU KŁAMAŁA! Agora musi zapłacić 10 tys. PLN odszkodowania i opublikować przeprosiny!

Skutki IMIGRACJI: Wieża Eiffla za kuloodporną szybą. Paryż boi się terrorystów!