w ,

23.12.1944 – Niemcy mordowali całe rodziny z dziećmi we wsi Ochotnica Dolna. Żywe dzieci rzucano w ogień. Ani jeden Niemiec nie poniósł odpowiedzialności po wojnie

23.12.1944 r. miała miejsce Krwawa Wigilia – Niemcy mordowali całe rodziny z dziećmi we wsi Ochotnica Dolna. W tę rocznicę portal Onet, opublikował artykuł, jak trudno było niemieckim żołnierzom przygotować się i spędzić święta Bożego Narodzenia.

Na tę szokujące działanie portalu Onet, który należy do niemiecko-szwajcarskiej spółki, szybko zareagowali internauci, dziennikarze i politycy. Zachęcam do obejrzenia tych dwóch filmów.

Według wykazu zgonów zarejestrowanych przez Urząd Stanu Cywilnego (Urząd Parafialny) w Ochotnicy Dolnej w dniu 23 grudnia 1944 roku zamordowanych zostało 56 osób, w tym 19 dzieci, 21 kobiet. W ciągu ponad dwóch godzin zginęli prawie wszyscy członkowie rodzin Chlipałów, Rusnaków, Brzeźnych, Karczewskich. Spłonęły remiza strażacka, dom ludowy i 32 gospodarstwa. Dzieci żywcem rzucano w ogień lub bestialsko mordowano.

Zbrodni w Ochotnicy Dolnej dokonała 23 grudnia karna kompania SS (SS-Kampfgruppe Jagdkommando Matingen) specjalnego przeznaczenia pod dowództwem SS-Untersturmführer der Waffen-SS Albrechta C. Matingena (numer SS 338 969). Oddział ten składał się z żołnierzy różnych narodowości. Utworzony był w połowie 1944 roku z przebywających w areszcie na terenie więzienia Montelupich w Krakowie członków Waffen-SS i policji. W większości byli to esesmani z 3. Dywizji Pancernej SS Totenkopf oraz 4. Dywizji Grenadierów Pancernych SS Polizei, volksdeutsche z Polski i Rosji oraz Ukrainy. Kompania stacjonowała od jesieni 1944 roku w szkole w Krościenku.

Albrecht C. Matingen (ur. 3 czerwca 1920, zm. 23 października 1974 roku) mieszkał po wojnie w Niemczech Zachodnich. Ani on ani żaden żołnierz z jego jednostki nie został osądzony za przestępstwa popełnione na terenie Polski.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Absurdalne! PO wpadła w panikę i próbuje zablokować przejęcie Polska Press przez Orlen!

Tarczyński: „Onet sięgnął dna i udaje skruchę”.